Як знайти книгу в бібліотеці.

Щоб переконатися, як читання актуально досі, достатньо прийти в будь-яку велику бібліотеку і знайти в каталогах тисячі й тисячі найменувань. Блукання між стелажів може перетворитися на подорож Тесея по критському лабіринту, якщо не знати кілька основних правил, які допоможуть знайти вірний шлях.
Інструкція
1
Дізнайтеся якомога більше інформації про цікавить вас книзі. Для початку точно випишіть прізвище автора та ініціали. Якщо ви пам'ятаєте тільки пару букв з його імені, бібліотекар навряд погодитися розгадувати з вами кросворд і запропонує шукати «кінську прізвище» по каталогам самостійно. Обов'язково випишіть рік видання потрібної книги. Якщо ви шукайте навчальну літературу, то редакції різних років можуть значно відрізнятися. Деякі книги мають цілий ряд авторів. В каталозі книга, швидше за все, буде закріплена за прізвищем того, під чиєю редакцією виходить, однак варто перевірити і його співавторів.
2
Шукайте книгу по одному з каталогів. Бібліотечні каталоги бувають різних видів. В алфавітному всі книги перераховані за прізвищами авторів без урахування жанру, теми або року випуску. У разі, якщо ви знаєте тільки назва необхідного видання, зверніться до каталогу назв. В ньому також діє алфавітний принцип розташування карток. Систематичний каталог найбільше підійде тим, хто тільки підбирає необхідну літературу по темі. В основі його побудови лежить бібліотечно - бібліографічна класифікація, згідно якої кожній темі привласнений індекс з літер і цифр. Зорієнтуватися в індексах допоможе спеціальна таблиця, яка є в будь-якому залі каталогів.
3
Скористайтеся електронним пошуком. Технічний прогрес торкнувся навіть такі священні місця, як бібліотеки. Пошук по електронному каталогу найбільш зручний. Досить набрати в спеціальних графах назва книги і прізвище автора, як ви дізнаєтеся про всі знайдені збіги і роздрукуєте вже заповнене вимога. На жаль, не завжди електронні каталоги містять дані про все бібліотечному архіві. Книги, що потрапили в фонд раніше 1990, не завжди занесені в комп'ютерну базу. Так що, якщо ви не можете відшукати стару книгу , повертайтеся до дідівського способу - пошуку вручну.
4
Зверніться за допомогою до бібліотекарів. Вони набагато швидше орієнтуються в складних бібліотечних індексах і можуть значно прискорити пошук. Крім того, бібліотекар допоможе розібратися, де саме знаходиться книга: чи доступна вона на абонементі, в читальному залі або на зберіганні. Прізвища деяких авторів бібліотекарі чують від студентів і аспірантів роками і напам'ять пам'ятають відповідний їм індекс.
Зверніть увагу
Будьте акуратні в питанні своєчасного повернення книги. Електронна система читацьких квитків дозволяє відстежувати всі порушення, так що після кількох інцидентів двері бібліотеки можуть виявитися закритими для недобросовісних користувачів.
Корисна порада
Більшість бібліотек пов'язані спільною мережею електронних інформаційних баз, закритих для звичайного інтернет-користувача. Через бібліотечний комп'ютер доступ до баз можна отримати безкоштовно або за невелику ціну.