Як підключити електричний духовий шафа. підключення вбудованої електричної духовки.

Переваги електричного духової шафи господині оцінили одразу. Це не тільки безпека і легкість в управлінні, а й розширення функціональних можливостей обладнання. Так сучасні електричні духові шафи об'єднали в собі і можливості мікрохвильової печі з її опцією розморожування, гриля і готування їжі на пару. І якщо вибір такої духовки - досить просте заняття, то під час установки доведеться вирішити кілька задач.
Вам знадобиться
  • - розетки на 16 або 32 ампер;
  • - автомат на 25 або 40 ампер.
Інструкція
1
Вивчіть електричні характеристики духової шафи для вірної установки розетки. Залежно від споживаної потужності, необхідно розрахувати максимальний електричний струм, необхідний для підключення обладнання. Найчастіше потужність буває близько 3-3,5 кВт - тоді достатньо буде і 16 ампер. В іншому випадку потрібно розраховувати на ток в 32 ампера.
2
Підберіть розетку для духовки. Зверніть увагу на проводку на кухні. Якщо її прокладали ще при будівництві будинку, а це напевно було років 20-30 тому, то для духовки потрібно підвести окремий провід. Нова лінія електропроводки прокладається з використанням мідного дроту, перетин якого залежить від максимально необхідного електричного струму. Так при 16 амперах достатньо 2,5 мм2, при 32 - 4,0 мм2.
3
Встановіть окремий автомат для духової шафи, через який ви будете підключати його до електрощитку. Він повинен бути розрахований на силу струму в 25 або 40 ампер, при 16 або 32 амперной розетці, відповідно.
4
Зробіть заземлення духової шафи. Для цього або організуйте окрему лінію, яка буде вести в під'їзний силовий шафа або використовуйте спеціальну заземлювальну жилу, якщо у вашій квартирі прокладена трехпроводная розводка.
Зверніть увагу
Якщо духова шафа ви купуєте в комплекті з варильною поверхнею, то зверніть увагу на її систему управління. Багато сучасних моделей мають загальну панель управління з духовкою. У такому випадку достатньо підключити саму варильну поверхню.
Корисна порада
Вибираючи електричний духова шафа, віддавайте переваги моделям тієї марки, що і варильна панель на вашій кухні. Справа в тому, що «нерідне» обладнання може не підключитися один до одного через нестикування в роз'ємах системи управління.