Як визначити по штрих-коду виробника. Дізнатися виробника по штрих коду.

Щоб вибрати в магазині товар, недостатньо його розглянути, помацати або приміряти, корисна інформація може міститися і на етикетці. А точніше на штрих-коді. Штрих код - це вертикальні лінії, розташовані за певним стандартом, і послідовність цифр під ними. Набір цих ліній і цифр можна побачити практично на будь-якому товарі, будь то продукти, одяг, предмети побуту або побутова техніка. Вперше штрих-код споживачі виявили на упаковках товарів в 1975 році. На сьогодні цими знаками користуються 800 тисяч виробників в 94 країнах.
Інструкція
1
Зовнішній вигляд штрих-коду необізнаному людині ні про що не скаже. Крім звичного розлініяний прямокутника, штрих-код може бути як вузьким, так і коротким. Деякі коди і зовсім друкуються без цифр. Такі скорочені кодування допускаються, але, швидше, як виняток. Все ж більшість виробників строго дотримуються стандартної системи кодування, де кожна цифра має на увазі конкретні дані.
2
Штрих-код європейського стандарту складається з 13 цифр, дві перші з яких позначають країну. Наступні п'ять - код підприємства-виробника. Що залишилися цифри розкажуть про споживчі властивості товару: 1 - ім'я товару, 2 - споживчі особливості, 3 - маса, 4 - склад, 5 - колір товару. Крайня цифра штрих-коду є контрольною і служить для підтвердження автентичності коду.
3
Щоб обчислити - підробка або справжній продукт перед вами, досить провести звичайні арифметичні обчислення, використовуючи цифри штрих-коду. Складіть цифри на парних місцях. Їх суму помножте на три. Потім складіть цифри з непарних місць, крім останньої. Тепер підсумуйте два попередніх результату. Від цієї суми відріжте першу цифру. Одержаний результат відніміть з 10. У вас повинна вийти цифра, рівна контрольної (останньої в ряду). Якщо вони співпали - перед вами оригінал. Якщо ні - підробка.
4
На жаль, на якість товару наявність штрих-коду ніяк не впливає. Це маркування створена виключно для самих виробників, аж ніяк не для споживача. Проте допитливий і уважний споживач все ж може обчислити за кодуванням виробника, а точніше його країну. Але й тут можуть виникнути деякі складності. Країна-виробник, прописана на етикетці, може не збігатися зі штрих-кодової країною, і це зовсім не означає, що ви купили підробку. Багато компаній виробляють товари в одній країні, а реєструють в інший або відкривають в третіх країнах філії.
5
Отже, подивіться на перші дві цифри штрих-коду. Значення країн-виробників: - 00, 01, 03, 04, 06 - США, Канада; - 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 - Франція; - 40, 41, 42, 43 - Німеччина; - 49 - Японія; - 50 - Великобританія і Північна Ірландія; - 54 - Бельгія і Люксембург; - 56 - Португалія; - 60, 61 - ПАР; - 64 - Фінляндія; - 70 - Норвегія; - 72 - Ізраїль; - 73 - Швеція; - 76 - Швейцарія; - 80, 81, 82, 83 - Італія; - 86 - Туреччина; - 87 - Голландія; - 90, 91- Австрія; - 93 - Австралія; - 460 - Росія.
6
Щоб по штрих-коду дізнатися безпосередньо виробника товару, буде потрібно вихід в інтернет. З 1999 року існує GEPIR - єдина інформаційна система глобального регістра. Кожен споживач на офіційному сайті може запросити інформацію про розшифровку штрихового коду. Зайдіть на російську або головну сторінку GEPIR http://gs46.gs1ru.org/GEPIR31/) і введіть код цікавить вас товару.
Пошук відповідного виробника завжди є складним процесом. Як відомо, по всьому світу знаходиться величезна кількість різних заводів і фабрик. Як же відшукати такого постачальника, який буде здатний надати вам за доступною ціною необхідний товар?
Інструкція
1
Визначте, який ви хочете замовити товар. Для цього скористайтеся однією з систем пошуку товарів по виробника м в інтернеті (наприклад, постачальників китайської продукції можна відшукати на Alibaba, Global Sources, Baidu, EC21, Made-in-China). Щоб без праці відшукати в даних безкоштовних каталогах інформацію, необхідно добре знати англійську.
2
Сформулюйте до товару чіткі вимоги і вже на базі їх починайте пошук відповідного постачальника, порівнюючи його з вашими побажаннями. Переконайтеся, що виробник, якого ви вибрали, являє собою компанію, здатну вирішити будь-яке питання, включаючи передоплату замовленого товару і його доставку. Тому краще спочатку дізнатися максимум про виробника і вже потім укладати з ним угоду.
3
Зв'яжіться з виробником і замовте каталог, який містить рекламу продукції та її опис, задайте всі ваші основні питання по телефону. З'ясуйте, що представляє собою постачальник: торговельну компанію або фабрику, які її виробничі потужності, по яким профілям працює підприємство, яке виробляє кількість товарів, з ким співпрацює, чи поставляє товар в Росію.
4
Уточніть, за якою схемою виробником здійснюється робота з клієнтами, яка площа підприємства і скільки робочих зайняті виробництвом. Запросите зразки основних документів даного виробника , включаючи реєстраційне свідоцтво, торгову ліцензію та інші. Завдяки даним ключовим моментам ви краще зрозумієте, з ким будете співпрацювати в майбутньому, і зможете порівняти, який виробник найбільш вам підійде. І ніколи не вносите передоплату за товар, не ознайомившись із запропонованим зразком продукції.
5
Запитайте поради у ваших знайомих, які мають досвід у виборі та купівлі подібного обладнання. Нехай вони нададуть вам допомогу в переговорах з основними виробника мі і в організації поставок.