Як відрізнити родимку від бородавки. родимка Неначе приклеєна.

Якими б необразливими вони не були на вигляд, бородавки приносять безліч незручностей своїм власникам. Всі звикли думати, що бородавка це якесь опукле утворення на шкірі, але слідуючи цій логіці родимки і бородавки - це одне й те саме. Тому перш ніж лікувати бородавку потрібно обов'язково розібратися, що це насправді.
Інструкція
1
Спочатку огляньте так звану бородавку. Справжня бородавка - це доброякісне утворення на шкірі, викликане вірусом, який, інтенсивно розмножуючись всередині, може спровокувати розростання верхніх шарів шкіри. Тому уважно розгляньте опукле освіта: бородавка виглядає, як частина шкіри, а родимка - наче приклеєна.
2
Потім зверніть увагу на колір. Зазвичай бородавка буває сірувато-жовтого кольору, з чітко обмеженими округлими формами. Родимка же, навпаки, має червонуваті відтінки, ближче до темних. Також бородавки часто якихось незвичайних форм.
3
Тепер помацайте наріст. Неприємна ороговевшая поверхню характерна частіше для бородавок. Родимки відрізняються м'якістю і відсутністю шорсткостей. Так само слід врахувати, що родимки поширюються по всьому тілу, а бородавки переважно на руках, ногах і ступнях.
4
Іноді на бородавка х виростають волосся, але і на родимках вони теж можуть бути. Тому відрізнити їх досить складно один від одного. А починати будь-яке лікування можна тільки після з'ясування виду освіти. Також будьте уважні, так як меланома шкіри зустрічається все частіше, а наслідки можуть бути плачевні, якщо ви переплутаєте одне з іншим.
5
Обов'язково зверніть увагу на характер освіти. Якщо бляшки зрослися, то, швидше за все, це бородавки , так як родимки рідко зростаються і утворюють «колонії», найчастіше вони ростуть поодинці. Але, якщо ж ви все-таки сумніваєтеся в тому, що освіта на вашій шкірі - бородавка, то краще буде звернутися до фахівця, який цього точно розбирається. Онколог може взяти біопсію, тому не переживайте. Даний вид дослідження тканини необхідний для виявлення більш серйозних захворювань, адже звичайний візуальний огляд не може бути на 100% вірним.
Деякі освіти на шкірі не можна однозначно охарактеризувати і віднести до родимок або бородавок. Існує ряд ознак, що допомагають це визначити.
Інструкція
1
Бородавкою називають доброякісне новоутворення на шкірі (зустрічаються серед них і злоякісні, але значно рідше), яке має вигляд сосочка або вузлика. Неважко сплутати бородавку з висячої родимкою. Бородавки з'являються при зараженні вірусом папіломи людини, але їх виникненню можуть сприяти і інші фактори. Нерідко з'являються бородавки при підвищеній пітливості кінцівок або при зниженні імунітету. Психічна травма або вегетоневроз теж можуть стати причинами виникнення бородавок. Гострі кондиломи з'являються через відсутність гігієни або її недостатності. Найчастіше з'являються в районі паху і на сідницях.
2
Заразитися бородавками, а саме вірусом папіломи, можна і від іншої людини. Зараження відбувається як при прямому контакті, так і через речі хворого. Щоб виключити ризик виникнення різних злоякісних новоутворень, потрібно обов'язково звернутися до дерматолога за консультацією при появі будь-яких бородавок або родимок. Також бородавки можуть бути і старечими. Ці утворення виглядають як ороговілі бляшки, пухкі і пофарбовані в різні кольори.
3
Родимки вважаються необразливими відзнаками зовнішності, але на ділі не все так просто. В дійсності це доброякісна пухлина, яка за деяких обставин може перерости у злоякісну. Колір родимки може бути чорним, червоним, тілесним, білим. Родимки з'являються унаслідок різких сплесків гормонів у підлітків і жінок, через генетики або від ультрафіолетового випромінювання. Біль, печіння і свербіж в родимці може означати про її перехід в меланому. Щоб виключити цей ризик, слід частіше перевірятися у онколога. Деякі люди вважають за краще видалити родимки, щоб не піддавати себе зайвої небезпеки.
4
Сказати з усією точністю і визначеністю, родимка на тілі або бородавка, може тільки дерматолог після ряду аналізів. Але спробувати знайти відмінності і визначити до якого типу відноситься новоутворення можна спробувати і самому, тим більше, що чинників відмінності чимало. Бородавка завжди виглядає як наріст на шкірі або її видозміну, а родимка більше походить на штучно нанесену фарбу або предмет. Можна скористатися збільшувальним склом для більш детального огляду. На дотик родимка м'яка і гладка, бархатиста, а бородавка жорстка і тверда, нагадує ороговілу шкіру. Найчастіше родимка темних тонів, а бородавка світла, але бувають і світлі родимки, тому на цей пункт не можна покладатися повністю. Бородавки можна медикаментозно вивести або вирізати, родимки можуть зникнути самі.