Як визначити рахіт.

« Рахіт » - слово, знайоме багатьом батькам. Захворювання, що переховується за цим словом, вражає дітей перших двох років життя. У Росії частота захворювання на рахіт становить 65%. Рівень життя підвищується, але зростання числа захворювань не знижується. Як правило, у дітей, які страждають на рахіт, в наявності є ще цілий букет захворювань. Основною причиною рахіту є нестача вступника кальцію і вітаміну D з їжею або недолік освіти останнього в шкірі під дією ультрафіолету.
Інструкція
1
Бурхливе приріст маси тіла в перші місяці життя дитини повинен насторожити батьків. Чим швидше відбувається набір ваги в перші місяці після народження, тим більше йому необхідно кальцію, фосфору і вітаміну D, отже, вище можливість розвитку у нього рахіту. Ознаки, які повинні насторожити батьків: - занепокоєння і підвищена збудливість малюка; - облисіння потилиці дитини; - посилене потовиділення зі специфічним кислим запахом; - низький тонус м'язів; - поганий сон; - запори.
2
Раніше існувала думка про те, що рахіт проходить сам собою до чотирьох років. Це невірне уявлення. Якщо рахіт не лікувати, на все життя залишаються стійкі кісткові деформації скелета (сколіоз) і плоскостопість. Розвивається карієс, спочатку молочних, а потім і постійних зубів. Можливі несподівані переломи кісткової тканини і відставання зростання. Частий супутник рахіту - анемія і короткозорість в шкільному віці. Виявлено певний зв'язок між рахіт в дитинстві та остеопорозом в старості.
3
Медикаментозне лікування полягає в призначенні вітаміну D3. Прийом вітаміну слід починати якомога раніше. Малюкам до 3-х місяців препарат дають у краплях в щоденній дозі 2000 МО протягом 3-5 днів. Краплі слід розводити в ложці молока, а не в пляшечці, так як при цьому не досягається потрібна концентрація діючої речовини.
4
Для лікування рахіту рекомендуються чергуються солоні і хвойні ванни. Для приготування солоної ванни візьміть 100 грам морської або кухонної солі на відро води, температурою 36-37 градусів Цельсія. Для хвойної ванни візьміть 0,5 столових ложки хвойного екстракту на відро води, температурою 36-37 градусів Цельсія. Курс розрахований на два тижні. Тривалість прийому ванни - 7-12 хвилин. Після ванни дитину необхідно обмити прісною водою на градус нижче, ніж яка приймається ванна і розтерти рушником. Потім укласти в ліжко.
Корисна порада
Не можна замінювати прогулянки з малюком в парку, де дитина перебуває на сонечку, сном в колясці на лоджії або біля відкритої кватирки.
У більшості випадку рахіт розвивається вже на першому році життя дитини, і батькам треба мати уявлення про його перших ознаках, а також про профілактику і лікування. Ця хвороба виникає при пониженому вмісті в організмі солей кальцію, необхідних для росту кісток. Причиною цього є недостатня кількість вітаміну D.
Вам знадобиться
  • - повітряні ванни на сонці;
  • - вітамін D (після консультації з лікарем).
Інструкція
1
Вітамін D утворюється завдяки ультрафіолетовим сонячним променям. Він активізує всмоктування кальцію в кишечнику, його з'єднання з фосфором і подальше відкладення в кістках. При дефіциті вітаміну D кальцію теж стає менше, ніж потрібно організму дитини. Через це кістки крихти стають м'якими і можуть легко деформуватися. В результаті спостерігаються викривлення ніг, неправильна форма грудної клітки і голови і зміни в кістках таза (у дівчаток в майбутньому це може негативно вплинути на процес пологів).
2
Рахіт нерідко проявляється у дітей на другому місяці життя (у недоношених - ще раніше). Дитина стає дратівливою, багато потіє, погано спить. Пот викликає свербіж, особливо сильний в області потилиці; малюк крутить голівкою, що призводить до облисіння. У запущених випадках у крихти може вирости « рахіт ический горбик», пов'язаний зі зниженням тонусу м'язів спини.
3
Під впливом рахіт а ріст кісток (особливо в нижніх кінцівках) сповільнюється. Дитина буде відставати від норми по росту. Пропорції тіла можуть стати неправильними.
4
Педіатр на прийомі може помітити розм'якшення країв джерельця і потиличної кістки, а також сплощення черепа. Лікар повинен порекомендувати спосіб лікування, щоб розм'якшення кісток не привело до утворення «борозни» в нижній частині грудної клітки і викривлення ніг. О-образна деформація ніжок протягом трьох - чотирьох років зазвичай зникає, однак Х-подібна («Стукало коліна») часто залишається на все життя.
Корисна порада
Для профілактики та лікування рахіту застосовують вітамін D у вигляді водного або масляного розчину. Загальну дозу і схему введення препарату призначає медичний працівник. Також дуже важливі регулярні прогулянки, масаж і гімнастика. Влітку в сонячні дні дитині слід влаштовувати повітряні ванни в ранкові години протягом 15 - 30 хвилин.