Як витягти скалку з пальця.

Занозу необхідно видалити відразу після потрапляння її в тканину організму. Але не завжди ми усвідомлюємо, що може статися, якщо з скалкою в організм потрапить інфекція. Якщо протиправцеве щеплення в останні п'ять років ви не робили, а місце попадання занози набрякло і піднялася температура, негайно зверніться до лікарні. Достовірно відомо, що найбільші неприємності відбуваються найчастіше через дрібниць, які і видно то тільки крізь лупу.
Вам знадобиться
  • - збільшувальне скло або лупа;
  • - йод;
  • - гостра голка;
  • - пінцет;
  • - спирт;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Перша медична допомога полягає у самостійному добуванні занози голкою або пінцетом. Якщо скалка дрібна і безбарвна, то буде потрібно лупа, щоб побачити скалку.
2
Наступним етапом вилучення занози є змазування місця входження занози в тканину розчином марганцю. Це допомагає побачити точку входження, так як вона забарвлюється в темніший колір, ніж навколишні тканини.
3
Потім слід прожарити на вогні або продезінфікувати голку спиртом. Потім акуратно надсечь тонкий шар шкіри над скалкою по всій довжині, оголити її і витягти голкою або пінцетом.
4
Якщо скалка - металевий дріт, слід використовувати «метод видавлювання». Він полягає в тому, що треба зібрати шкіру в місці попадання занози в складку, намацати кінчик і спробувати видавити скалку натисканням на неї.
5
Вийнявши скалку, необхідно здавити навколишні тканини так, щоб вийшла крапелька крові, так рана промиється від можливої інфекції.
6
Потім промийте місце попадання занози перекисом водню або спиртом. Якщо ранка велика, слід накласти шматочок вати і забинтувати.
7
Якщо все-таки з'явиться почервоніння, біль, тобто розвинеться інфекція, необхідно зробити гарячу ванночку з марганцівкою або сіллю (чайна ложка на 100 грам води). Надалі зробіть пов'язку з маззю, яка містить антибіотик, або спиртовим лікарським складом.
Зверніть увагу
Медична статистика стверджує, що кожен третій заразився правець вмирає, а правець - це реальне наслідок занози. Разом з скалкою в живі тканини проникає інфекція, утворюється нагноєння і поширення гною в підшкірній жировій клітковині - флегмона. Заноза може викликати анаеробну газову інфекцію, від якої дуже нерідко помирають.
Корисна порада
Від глибоко сидить занози рекомендується позбавлятися в медичній установі. Але не завжди медик буває «під рукою». Ризик при самостійному добуванні занози є, але не менший ризик полягає і в тривалому знаходженні занози в тканинах тіла. Вважається виправданою гігієнічно акуратна самодопомога.