Як вибрати зруб.

Дерево - це традиційний теплий і екологічний матеріал для будівництва будинків і бань. Сучасний ринок багатий пропозиціями з продажу дерев'яних зрубів . Давайте розглянемо види зрубів , з якого матеріалу вони виготовляються і на що варто звернути увагу при їх купівлі.
Інструкція
1
Перш за все варто визначитися, для чого вам потрібен зруб і якого розміру він буде? Будинок або лазня стандартних розмірів обійдуться дешевше, їх виготовлення і доставка пройдуть в більш короткі терміни. Якщо ж вам хочеться індивідуальний будинок, то приготуйтеся заплатити за проект і наберіться терпіння. Для лазень найбільше підходять породи мало схильні до гниття, такі як осика і модрина, але коштують вони дуже дорого та й не надто поширені. Найбільш поширеними і доступними матеріалами у виробництві зрубів є ялина і сосна. Ялина має красиву білої деревиною, мало темніє, але сильно схильна до деформації і дає тріщини при сушінні. Сосна має щільною з жовтуватим відтінком деревиною з красивою текстурою, але схильна посиніння. За своїми характеристиками її вважають краще їли.
2
Найбільш якісна та деревина, яка була заготовлена взимку: але і використовуватися вона повинна взимку або навесні. Якщо ви купуєте будинок восени, уважно огляньте колоди, вони повинні бути сухими, без гнилі, тріщин, не заражені грибком або жуком-древоеда. Але й сухостій для будівництва не підходить, в ньому міститься дуже мало смоли, це робить будинок вразливим перед опадами і вкорочує термін служби матеріалу.
3
Дуже важливо вибрати спосіб рубки кута. Найпоширенішими видами є «чаша» і «лапа». Фахівці найчастіше радять «чашу», тут кут могутніше і тепліше. Вона менше схильна до атмосферних опадів і вважається більш стійкою, але подальша облицювання буде утруднена. У «лапу» кут слабкіше і холодніше, така рубка більш трудомістка, вимагає великої майстерності і повинна, перш остаточною збіркою, пройти просушку в кілька місяців, тому часто коштує дорожче «чаші».
4
Для нашої кліматичної зони товщина колод повинна становити від 18 до 40 см, Перший ряд (вінець) кладуть із більш товстих колод. З нижнього боку кожної колоди вибивають паз, який згуртовує вінці між собою, в паз для утеплення кладуть клоччя, сухий мох. для додання стінам стійкість, будинки вінці між собою зміцнюють вставними шипами (12-15 см заввишки), розташовуючи їх шаховому порядку по висоті зрубу через 1,5-2 м по довжині. Зверніть увагу, на якість збірки зрубу, між колодами не повинно бути зазорів і щілин в пазах, уздовж колоди, якщо вони є, будинок буде холодним.
5
Оциліндрована колода має ряд переваг, завдяки машинній обробці всі колоди мають однаковий діаметр, готовий паз і точне місце з'єднання колод в кутах, через це збірка такого будинку схожа на дитячий конструктор і не вимагає особливої майстерності. При виробництві колоди обробляють від грибків, вологи і вогню. Але така технологія ще досить нова і не встигла зарекомендувати себе, багато фахівців вважають, що очищення колоди від необхідної кількості кори робить його вразливим, а хімічну просочення шкідливою для здоров'я людини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=T4DYqHbod3E