Як перевести в молі.

Моль - використовувана в хімії одиниця виміру кількості речовини. У фізиці ж і побуті застосовуються більш звичні одиниці виміру маси і об'єму - грами і літри. Щоб перевести ці одиниці в молі, існують спеціальні формули і методи.
Вам знадобиться
  • калькулятор, таблиця Менделєєва
Інструкція
1
Найпростіше перевести в молі, якщо відомо кількість «елементарних частинок» (молекул, атомів, іонів тощо) вихідної речовини. Для цього розділіть дана кількість частинок речовини на число Авогадро 6.022142 * 10 + 23 (10 в 23-й ступеня). Отримане в результаті число і буде кількістю молей. Так, наприклад, одна молекула будь-якої речовини, це 6.022142 * 10-23 (10 в -23-го ступеня) молей. І, навпаки, 6.022142 * 10 + 23 (10 в 23-й ступеня) молекул речовини становлять 1 моль.
2
Якщо відома маса речовини і його молярна маса (маса одного моля цієї речовини), то для перекладу в молі розділіть масу речовини на його молярну масу. Якщо маса буде виражена в грамах, а молярна маса в грам/моль, то результат вийде в молях. Наприклад, молярна маса води становить 18 грам/моль. Значить в 36 грамах води міститься 2 благаючи цієї речовини.
3
Щоб обчислити молярну масу речовини, уточніть його хімічну формулу. Потім складіть атомні ваги всіх складових молекулу атомів. Отримане значення буде молярної масою речовини, вираженої в грам/моль.Так, наприклад, молярна маса кисню, має хімічну формулу O2, буде 16 * 2 = 32 грам/моль. Якщо необхідні дуже точні обчислення, то значення атомної ваги потрібно шукати в таблиці Менделєєва. Так, точна атомна маса кисню - 15,9994 а. е. м. (атомна одиниця маси).
4
Щоб перевести в молі відомий обсяг газу, врахуйте, що 1 моль газу займає (при нормальних умовах) обсяг в 22,4 літра. Тобто, просто розділіть цей обсяг газу (у літрах) на число 22,4 і отримаєте кількість газу в молях. Так, наприклад, у відрі вміщується приблизно 0,5 моля повітря. Якщо потрібна дуже висока точність обчислень, то необхідно використовувати значення мольного обсягу конкретного газу. Однак, для переважної більшості випадків цілком достатньо представленого методу (відмінності з'являються лише в четвертому десятковому знаку).