Як прати ангорка.

Ангорская шерсть дуже тепла, м'яка і пухнаста. Вона шерсть на 40-70% складається з пуху ангорського кролика. Пух, при всіх своїх перевагах, має прикре властивість «облазити». Відома думка, що ангорську шерсть не можна прати - потрібно тільки віддавати в хімчистку. Але є перевірені способи прання та догляду, що дозволяють продовжити термін служби виробам з ангоркі.
Інструкція
1
Перед початком шкарпетки виперіть новий одяг і, після сушки, кілька разів струсіть. З часом кількість вилазить вовни значно зменшиться.
2
Періть речі з ангорської вовни в трохи теплій воді (близько 30 градусів) і, що важливо, прополіскуйте в чистій воді такої ж температури. При різкій зміні температурного режиму пряжа з вовни швидко втрачає еластичність, виріб може стати деформованим.
3
Використовуйте пральний порошок для дбайливого і делікатного прання. Категорично не варто використовувати порошки, що містять відбілювачі.
4
Стирають ангорка не обов'язково вручну. Практично у всіх сучасних пральних машинах є програма дбайливого прання вовни. Така програма враховує особливі властивості вовняних волокон. Температура води при ній не вище температури тіла.
5
Перед пранням слід тимчасово зашити петельки для гудзиків. Тоді вони не розтягнуться.
6
В воду для полоскання можна додати трохи гліцерину (близько однієї чайної ложки на вісім-десять літрів). Так шерсть не зваляється і буде дуже м'якою.
7
Іноді радять вироби з ангорки прати шампунем для волосся. Це хороший засіб, але після прання доведеться одяг дуже ретельно виполіскувати від рясної піни.
8
Після прання речі не вичавлювати і, тим більше, не викручуйте. Одяг слід акуратно розкласти на махровий рушник на стіл або на спеціальну сушарку (ґрати).
9
Практично суху ангорську шерсть розчісуйте щіткою. Для початку по ворсу, потім акуратно проти ворсу. Це запобіжить звалювання шерсті і продовжить термін носіння вироби.
10
Для відновлення пухнастості ворсу ангорської вовни рекомендується складений одяг покласти в пакет і помістити в морозильну камеру на 13-15 годин.