Як топити піч вугіллям.

Топити піч - приємне заняття. Крім того, піч проста в експлуатації. А такий вид твердого палива, як вугілля доступний кожному живе в нашій багатій корисними копалинами країні. При топці печі вугіллям важливо дотримуватися певну послідовність дій, щоб паливо витрачалося економічно, а тепло зберігалося якомога довше.
Вам знадобиться
  • суха деревина, вугільні брикети, сірники.
Інструкція
1
Очистіть від золи топливник і піддавали. Відкрийте пічну заслінку і перевірте тягу, поклавши в топливник палаючий лист паперу. Дим повинен йти у димохід, а не вступати в приміщення.
2
Приготуйте паливо. Переконайтеся, що дрова сухі. Якщо ж ні, то отсортируйте відсирілі гілки і поліна від сухих. Сухі укладайте в топливник в першу чергу.
3
Покладіть в піч мелкоколотую деревину, потім - великі поліна. Запаліть розтопку.
4
Коли дрова добре розгоряться, зверху насипте шар вугілля висотою близько 10 см. Коли ці вугільні брикети розгоряться, насипте ще шар до 15 см. Слідкуйте, щоб саме така висота вугільного шару була протягом всієї топки.
5
Вугільні брикети приготовлені для топки, розподіліть на три прийоми. Перед тим як класти чергову порцію брикетів, переконайтеся, що вугілля в топці повністю згорів.
6
Контролюйте нагрів печі. Якщо ви перегріється піч , то крізь шви кладки дим і чадний газ почнуть проникати в приміщення. Топкову дверку відкривайте по можливості рідше.
7
Коли в приміщенні стане тепло, закрийте піддув і прикрийте на? заслінку, щоб тепло зберігалося якомога довше.
8
Коли все паливо згорить, залишаться вугілля. Подивіться на них - якщо вугілля догоряють полум'ям синього кольору, розрівняйте їх по решітці близько до дверцят і щільно її прикрийте. Синє полум'я - це виділяється чадний газ.
9
Після того як чадний газ припинить виділятися, почекайте 10 хвилин, перш ніж закрити трубу. Це потрібно для того, щоб невидимий оком газ повністю згорів. Тільки тоді закривайте трубу.
Зверніть увагу
Чи не насипайте кам'яне вугілля шаром товщі, ніж вказано в інструкції. Горіння буде неправильним і витрата вугілля - неекономічним.
Корисна порада
Щоб уникнути отруєння чадним газом, під в'юшки і димової засувці просвердлите отвори діаметром 10-15 мм. Топіть піч за 4-5 годин до сну.