Як потрапити до Ватикану. собор святого петра Як потрапити.

Ватикан , як і будь заборонений плід, приваблює своєю неприступністю. Якщо вам ще невідомо, то вхід в це найменша держава в світі дозволено далеко не всім. А туристів і поготів пускають тільки в парочку місць, спеціально відкритих для відвідування.
Інструкція
1
Відвідайте Собор Святого Петра. Для цього необхідно стати в чергу на площі Святого Петра. Вхід для всіх туристів безкоштовний. Якщо ж ви хочете піднятися на купол собору, необхідно заплатити 5 євро при самостійному підйомі або 7 євро за експлуатацію ліфта.
2
Відвідайте музей Ватикан а. Для цього також необхідно стати в чергу на площі Святого Петра. Кожної останньої неділі місяця вхід до музею безкоштовний. Але враховуйте, що і народу буде на порядок більше. Вартість квитка 14 євро.
3
Підійдіть до Ватикан ським гвардійцям і скажіть їм: «Campo Santo Teutonico». Тим самим ви йому дали зрозуміти, що хочете пройти на тевтонське кладовищі. З 1450 року тут мають право бути похованими пілігрими з голландсько- і німецькомовних країн. Ця традиція збережена і донині: якщо жителі Австрії, Швейцарії, Німеччини, Бельгії, Голландії, Люксембургу та Ліхтенштейну померли в Римі, то мають право бути похованими на тевтонському кладовищі.
4
Купіть квиток на екскурсію по ватиканських садах. Для цього необхідно подати заявку в Ufficio Informazioni Pellegrini e Turisti, розташованому на площі Святого Петра. Екскурсії проходять по понеділках, вівторках, четвергах і п'ятницях, їх вартість - 10 євро.
Зверніть увагу
Потрапити в Собор Святого Петра можуть абсолютно всі туристи - для цього достатньо «закрито» одягнутися. Тобто короткі шорти, спідниці, сукні, топіки на бретельках і з глибоким декольте - це прямий шлях до виходу з Ватикану; Бажаючи відвідати тевтонське кладовищі, ви можете зіткнутися з розпитуваннями гвардійців про те, до якої саме могилі ви прямуєте. Наприклад, там були поховані археолог Ludwig Curtiu, художники Wilhelm Achtermann і Joseph Anton Koch та ін.
Корисна порада
Одним з основних експонатів музею Ватикану є Сікстинська капела. Саме заради неї багато туристів прагнуть потрапити в це місто-держава. Однак крім неї в музеї є ще багато примітних об'єктів: фрески Рафаеля, карти Італії, зал з колекцією православних ікон та ін.
Між Москвою і Римом лежить відстань довжиною в 3826 км. Цей шлях можна подолати за 46 годин без зупинок на наземному транспорті. Поїздку на поїзді вибирають любителі споглядати європейські пейзажі і міста, а також ті, хто боїться літаків. Прямого сполучення між столицями не існує. Дістатися до Рим можна тільки з пересадками.

Москва - Верона - Рим

Щочетверга з Білоруського вокзалу столиці Росії відправляється поїзд 017Б з повідомленням Москва - Ніцца. Слід придбати квиток на цей поїзд до станції «Верона П. Нуова», який є маленьким північним містечком в Італії. На дорогу затрачається 1 день 16 годин 47 хв. У Вероні через три години рушає швидкий поїзд CNL485 до Рима. Через 6 годин 10 хв. транспорт прибуває в залізничний вокзал «Рим Терміні». Поїзд прямує з Москви в 11:18 один раз на тиждень - по четвергах. Залізничний вокзал знаходиться на пл. Тверській Застави, 7. За єдиним довідковому 8 (800) 775 00 00 можна уточнити розклад і дізнатися вартість квитка. Поїзд прибуває в Верону в 2:05. Там випливає з одного вокзалу перейти в інший, відстань між ними менше кілометра. Поїзд до Риму відправляється в 3:05 і в 9:15 вже приїжджає в вокзал столиці Італії.

Москва - Відень - Рим

З Москви до Відня немає прямого потягу, але є причіпний вагон. Тому можна сміливо купувати квиток до Відня, сісти на поїзд і не турбуватися ні про що. На одній із залізничних станцій вагон відчеплять від одного складу і приєднають до іншого. Щотижня по середах і п'ятницях з Білоруського вокзалу в 7:44 відправляється потяг 021Е або 021Я. Транспорт проїжджає такі країни, як Білорусь, Польща та Чехія. Поїзд прибуває до Відня 10:20 наступного дня. З Відня до Риму курсує нічний експрес-поїзд EN235. Починає свій рух в 19:30 і в 9:22 приїжджає в вокзал Рима.

Москва - Берлін - Рим

Щодня, крім середи та п'ятниці з Білоруського вокзалу Москви о 07:44 рушає поїзд 023Ч до Парижа. Слід купувати квиток до Берліна, куди він приїжджає на наступний день в 6:53. Уже з самого Берліна кожен день в 8:40 і 14:40 відправляється швидкий поїзд до Риму. На дорогу йде 22 години 20 хв. Таким чином приблизно дві доби йде у дорозі між Москвою і Римом. Варіантів маршрутів з пересадками між столицями двох держав багато. Також можна доїхати до Ніцци чи Мілана, Мюнхена або словацького Кошице. З цих міст до Риму в основному слідують нічні поїзди CNL.

Маршрути іншими видами транспорту

Існує прямий автобусний рейс з Москви до Риму. Відходить зі станції метро «Комсомольська» щоп'ятниці о 07:00. Автобус доїжджає до столиці Італії в неділю 16:30. За 4 години здійснюється переліт літаком з початкового пункту в кінцевий. Виліт відбувається з аеропортів «Домодєдово», «Шереметьєво» і «Внуково».