Як перевірити холестерин.

Високий рівень холестерину може викликати такі серйозні захворювання з важкими для організму наслідками, як атеросклероз, інфаркт міокарда, стенокардія, інсульт і міні-інсульт. Щоб цього уникнути, дуже важливо знати, як перевіряється рівень холестерину .
Інструкція
1
В першу чергу, будь стежить за своїм здоров'ям людина повинна знати, що рівень холестерину в крові необхідно перевіряти не рідше кожних 5 років. При цьому загальний рівень холестерину у людей з хворобами серцево судинної системи та цукровий діабет не повинен бути менше 4,5 ммоль/л. Для здорових людей показник холестерину не повинен знижуватися нижче 5 ммоль/л.
2
Для того щоб перевірити рівень холестерину , здайте біохімічний аналіз крові в лікарні. При цьому мінімум за 12 годин до забору крові нічого не їжте.
3
Останнім часом у продажу з'явилися і спеціальні прилади, які діють за принципом портативних вимірювачів рівня цукру в крові і за якими в побутових умовах можна визначати рівень холестерину . Для того, щоб перевірити рівень холестерину в такий прилад поміщається спеціальна смужка з кров'ю. Про широке застосування цих апаратів у зв'язку з їх високою вартістю говорити поки рано, проте, будь володіє засобами людина завжди зможе придбати такий прилад для себе.
4
Особливо про перевірку рівня холестерину варто задуматися тим людям, які мають надлишкову вагу, не ведуть активний спосіб життя, не вживають щодня свіжі овочі і фрукти, а також кисломолочні продукти. В групу ризику належать і ті люди, які постійно готують їжу на жирі, часто включають в свій раціон такі продукти, як печиво, ковбаса, маргарин, консерви. Особливо задумати про перевірку рівня холестерину стоїть і тим, чий вік перевищує 50 років і людям, у яких в родині був чи є людина з діагнозом «діабет другого типу».
5
Що стосується методу зниження рівня холестерину в крові, то сьогодні найбільш часто застосовується медикаментозний метод. При цьому найпоширеніші препарати: аспірин, статини, ніацин. Часто лікарі призначають пацієнтам з високим рівнем холестерину та препарати для зниження рівня тригліцеридів, а також антигіпертензивні препарати.
Необхідно вчасно перевіряти рівень холестерину, оскільки його занадто високий рівень здатний викликати деякі захворювання, які можуть мати тяжкі наслідки для організму, наприклад, інфаркт міокарда, інсульт, атеросклероз, стенокардія.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно відзначити, що рівень холестерину необхідно перевіряти не рідше, ніж раз на п'ять років. Існують і обмеження: наприклад, загальний рівень холестерину для людей з хворобами серцево-судинної системи повинен становити не менше 4,5 ммоль/л. Для здорових людей цей показник трохи вище - 5 ммоль/л.
2
Один з найпоширеніших способів перевірки рівня холестерину - це проведення біохімічного аналізу крові в лікарні. Приблизно за 12-14 годин до процедури забору крові не рекомендується нічого вживати в їжу.
3
У продажу є і спеціальні прилади, що дозволяють визначати рівень холестерину прямо в домашніх умовах. Придбати дані прилади можна в будь-якій аптеці. Принцип дії подібної техніки досить простий (в прилад поміщається особлива смужка з кров'ю), проте її придбання може бути пов'язано з деякими труднощами, оскільки її вартість знаходиться на досить високому рівні.
Зверніть увагу
Не варто запускати свій рівень холестерину в особливості тим людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають зайву вагу, не стежать за своїм харчуванням, не приймають додатково вітаміни або мікроелементи. В групі ризику також можуть виявитися люди, часто або постійно готують жирну їжу, що вживають маргарин, ковбаси, печене, смажене або консервоване. Замислюватися про перевірку рівня холестерину потрібно людям старше 50-ти років і тим, у кого в родині зустрічався людина з діагнозом «діабет».
Корисна порада
Варто відзначити, що для зниження рівня холестерину, як правило, застосовується саме медикаментозна терапія. Найбільш поширеними препаратами при цьому є «Ниацин», «Аспірин». Фахівці також можуть порекомендувати пацієнтам з підвищеним рівнем холестерину різні препарати, що сприяють зниженню рівня тригліцеридів, і крім того, антигіпертензивні препарати.