Як зв'язати рейтузи дитині. в'язання штанців для дитини 5 років.

Рейтузи - це ті ж самі гамаші, які добре облягають нижню частину тіла. Зазвичай вони в'яжуться на машинці або вручну з вовняної або напіввовняної пряжі. В основному, для більш щільного облягання, як у легкій промисловості, так і в домашньому в'язанні використовують малюнок «гумка». Чудові теплі штанці в холодну пору року чудово зігріють малюка. Красиво пов'язане виріб може послужити як прекрасного подарунка діткам.
Вам знадобиться
  • кругові спиці, пряжа, білизняна гумка, нитки, голка.
Інструкція
1
Спочатку підберіть пряжу. Краще віддати перевагу вовняну або напівшерстяну. Якщо передбачаються рейтузи носити з теплим джемпером або светром, то підійде пряжа пухнаста. Однак якщо штани планується надягати під сукню чи спідницю, то в цьому випадку краще віддати перевагу ниткам гладкою структури. Для вироби можна взяти пряжу однотонну або кольорову. Тоді рейтузи вийдуть в смужку, ширину і колір яких можна регулювати за власним бажанням.
2
Зв'яжіть попередньо зразок, який складається з 20 петель і 20 рядів, виперіть і потім висушіть в розправленому вигляді. Після цього, на підставі його замірів, можна проводити розрахунки для штанців малюка. Традиційно рейтузи в'яжуть гумкою 1х1 або 2х2. Але можна трохи поекспериментувати і зв'язати кілька видозміненій в'язкою, яка в собі поєднує і гумку, і лицьову гладь. А тому потрібно дотримуватися основної схеми №1 - 3 петлі лицьові, 1 петля виворітна.
3
Для в'язання на дитину (приблизно 5 років) наберіть на кругові спиці 96 петель (має ділитися на 4) і в'яжіть по колу 8 рядів лицьовими петлями, враховуючи, що рукоділля починається з верхньої частини, а тому спочатку вив'язується гумка в області талії. Щоб гумка виглядала красиво, зробіть «зубчики». Для цього продовжуйте в'язати за схемою №2 (2 петлі лицьові, 1 накид), а наступний ряд пров'язується за схемою №3 (1 петля лицьова, друга петля пров'язується разом з накидом лицьовій). Після цього продовжуйте в'язати лицьовими петлями знову 8 рядів.
4
Перейдіть на схему №1 і в'яжіть до тих пір, поки по вимірах дитини не доведеться починати штанини. Для цього розділіть кількість петель на дві частини - вийде по 48 шт. Одну частину спустіть на додаткові спиці, а іншу частину (штанину) продовжуйте в'язати тим же малюнком до потрібно довжини. Для завершення можна використовувати обрамлення «зубчиками» (схема №2 і №3) або закінчити звичайної гумкою 1х1.
5
Виконайте ті ж самі операції і з вив'язування другий штанини. Після закінчення в'язки поверніться до поясу, зробіть подгибку, яка в області «зубчиків» добре складається і зафіксуйте легкими стібками або на машинці, залишивши незашітим ділянку для заведення білизняний гумки.