Як відправити цінний лист. відправка листа з оголошеною цінністю.

Лист - один з основних способів передачі інформації. Віддавна люди прагнули передати інформацію своїм одноплемінникам, друзям і ворогам. Ще в I тисячолітті до нашої ери історики згадували, що скіфи і сармати передають з гінцями усні повідомлення. У століття інформаційних технологій фіксування інформації на папері і передача її за допомогою пошти не втрачає своїх позицій. Не рідко в листах посилають важливі і цінні для відправника і одержувача документи. Цінний лист має ряд переваг перед звичайним. Після відправки у вас залишиться чек, як підтвердження відправлення листа і опис, як підтвердження того, які документи ви відправили
Вам знадобиться
  • Конверт;
  • Поштові марки;
  • Кореспонденція, яку потрібно відправити;
  • Ручка;
Інструкція
1
Знайдіть будь-яке поштове відділення. Принесіть в нього документи, які потрібно відправити.
2
Підберіть конверт, відповідний розміру документів. Мінімальний розмір листа: 110 х 220 міліметрів або 114 х 162 міліметрів, максимальний розмір: 229 х 324 міліметрів.
3
Попросіть працівників пошти зважити ваш лист. Вага відправлення не повинен перевищувати 100 грам.
4
Підпишіть конверт. Необхідно вказати точні адреси і прізвища, імена, по батькові відправника та одержувача. У лівому верхньому куті конверта вкажіть, від кого виходить лист, далі - Ваш індекс і поштову адресу. У правому нижньому куті конверта вкажіть, найменування особи-адресата або посадової особи, адреса одержувача, в тому числі його поштовий індекс.
5
У правому верхньому куті вкажіть на конверті суму, в яку ви оцінюєте даний лист. У разі втрати або пошкодження листа вам виплатять компенсацію. Від оголошеної цінності залежить розмір вашої оплати за відправлення листа. На кожний повний або не повний рубль страховий внесок складе 0,03 копійки.
6
Заповніть опис. Перелічіть в ній всі документи, які ви відправляєте - найменування, дату написання або інші характерні ознаки, за якими можна буде їх відрізнити. Також необхідно вказати загальну цінність цих документів (вона повинна співпадати з тією, яку ви вказали на конверті) і поставити свій розпис внизу опису. Опис заповнюється в двох примірниках.
7
Передайте не запечатаний лист з описами і документами працівнику пошти. Після передачі працівник пошти ставить печатку на обидва примірника опису, один примірник передається вам, а другий вкладається в лист і конверт запечатується.
8
Сплатіть пересилання листа. Після оплати візьміть касовий чек, його потрібно зберігати до моменту доставки листа адресату. З цього моменту лист з оголошеною цінністю вважатиметься прийнятим до пересилання.
Зверніть увагу
Адреса на конверті пишеться в зворотному порядку, спочатку вулицю, будинок, квартиру, потім місто і країну.
Корисна порада
Розбірливо і чітко вказуйте поштовий індекс одержувача, це допоможе значно прискорити доставку листа.