Як зробити стіл-книжку.

Стіл-книжка - відмінне рішення для невеликої квартири. У складеному стані він займає мало місця і може зберігатися в кутку кімнати. А в робочому стані за таким столом легко розміститься десять чоловік. Додаткова зручність полягає в тому, що дві відкидні кришки дозволяють розкладати стіл всього лише наполовину, економлячи простір. Зробити такий стіл при бажанні і певних навичках можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • Ламинированная ДСП, дерев'яні бруски, рояльні петлі, єврогвинти, шуруповерт, пластмасові заглушки
Інструкція
1
Випиляєте дві бічні стійки (ніжки) розміром 800х300 мм, середину стільниці такого ж розміру, дві відкидаються частини стільниці розміром 800х600 мм, внутрішні полки 760х200 мм (три штуки).
2
На поверхнях бічних стінок зсередини намітьте олівцем місця кріплення полиць. Для забезпечення горизонтальності використовуйте рівень.
3
Пригвинтите полички почергово: спочатку верхню, потім нижню, потім середню. Дійте обережно, щоб єврогвинти НЕ розкололи деталі. Для зручності спочатку висвердлите в місцях кріплення отвори меншого діаметра, ніж становить діаметр гвинтів, а потім в ці отвори вкручуйте гвинти. Перевіряйте горизонтальність полиць рівнем.
4
Приступайте до кріплення серединній частині стільниці. Найкраще садити її на вставні шканти. В крайках ніжок, а також в самій стільниці просвердлите по два отвори діаметром 6 і глибиною 12 мм. З деревини виточите чотири шканта округлої форми довжиною 25 мм і 6 мм діаметром.
5
Отвори в бічних ніжках намажте столярним клеєм, вставте в них шканти і акуратно постукайте по них молотком, поки вони не увійдуть в отвори до кінця. Змастіть клеєм отвори в стільниці, вставте їх зі шкантами і, постукуючи молотком, слід регулювати до боковин. Залиште конструкцію для висихання.
6
Внутрішні розсувні полки зробіть із соснових дощок перерізом 30х100 мм або з рейок. Довжина вертикальних стійок дорівнює 780 мм, поперечних - 740 мм.
7
Оберіть спосіб з'єднання між собою деталей («шип в паз» або «на приставних шипах»). Відповідно до обраного способу випиляєте виїмки і закріпіть деталі за допомогою столярного клею і саморізів.
8
До бічного торця ніжки прикріпіть гвинтами рояльну петлю. Другу поверхню петлі пригвинтите до бічної стійки столу (з боку внутрішньої поверхні). Таким же чином виготовте і прикріпіть другу ніжку з іншого боку столу.
9
До торця першої відкидний кришки пригвинтите довгу рояльну петлю. Другу частину петлі пригвинтите до торця серединній частині стільниці. Таким же чином прикріпіть з іншого боку столу другу відкидну кришку. Стіл готовий.