Як робити масаж немовляті.

Масаж покращує апетит малюка, регулює роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє формуванню режиму (ритмів сну і неспання), підтримує м'язовий тонус, прискорює моторний розвиток, загартовує. Масаж для немовляти важливий ще й тому, що через ніжні дотики батьків, що доставляють дитині задоволення, створюється сприятлива атмосфера розуміння і любові.
Вам знадобиться
  • - дитяче масло,
  • - тверда тепла поверхня (пеленальний стіл, накритий ковдрою).
Інструкція
1
Під час самого першого масажу грудничка дорослі повинні пам'ятати, що всі рухи робляться від ніг до голови. Почати можна з погладжування пальчиків ніг. Потім, притримуючи лівою рукою праву ногу під п'яту, правою рукою охоплюють рухом треба погладити ногу від стопи до тазостегнового суглобу. Відповідні вправи треба зробити і на лівій нозі дитини. Потім можна вдіяти ніжками "велосипед".
2
Після стоїть погладити живіт за годинниковою стрілкою (до речі, ці рухи допомагають і при кольках), провести кругове погладжування сідниць і перейти до масажу грудей. Вправи виконуються легкими рухами погладжують від грудини до плечових суглобів, потім - від середини грудини по міжреберних проміжків.
3
Далі слід погладити руки - від кисті до плеча, попрацювати з кожним пальчиком на руках, тилом кисті і долонею.
4
На завершення необхідно помасажувати голову - по лобі від середини до скронь. Рекомендується також злегка розім'яти вушка.
5
На третьому місяці до першого комплексу вправ лікарі радять додати масаж спини тильною стороною долоні і розтирання косих і поперечних м'язів низ-під попереку до пупка і прямих м'язів на животі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jew7IEq8xsw
Зверніть увагу
Масаж можна починати з 2-3 тижні життя, якщо це дозволив лікар. Недоношеність дитини не є протипоказанням. Масаж варто проводити раз на день. В основі вправ лежать такі дії як погладжування, розтирання, розминка і постукування (вібрація).
Корисна порада
Найкраще проводити сеанси масажу в провітреній кімнаті, поклавши дитину на тверду, теплу поверхню (це може бути пеленальний стіл, накритий байковим ковдрою). Можна використовувати дитяче масло. Масаж краще не робити перед нічним сном, інакше дитина «розгуляється» і довго не зможе заснути. Також варто пам'ятати, що зголоднілий малюк в будь-який момент може зажадати поїсти і не дасть вам провести повний комплекс вправ.