Як виростити мінерал.

Хочете виростити в домашніх умовах красивий мінерал ? Легко! У природі мінерал и найчастіше формуються у водних мінерал ізовал розчинах. Цей же принцип можна використовувати і вдома. Все, що потрібно - вибрати, який саме мінерал ви б хотіли. Наприклад, подивіться як просто виростити будинку чудовий синій мінерал Халькантит.
Вам знадобиться
  • 100 грам мідного купоросу, банку, 100-150 мл води, нитка, олівець.
Інструкція
1
Купуйте два пакетики мідного купоросу в будь-якому судовому магазині. Зазвичай мідний купорос продається по 50 грам, отже, вам необхідно придбати 100 грам купоросу для вирощування кристала. Візьміть невелику банку і налийте в неї води. Кількість води не повинно бути великим, не більше 150 і не мені 100 мл. Нагрійте воду.
2
Зерна купоросу прив'яжіть до нитки, а нитку закріпіть на олівці. Таким чином, олівець буде лежати на шийці банки і тримати зерно у воді. Вибирайте тільки великі зерна.
3
Решта вміст пакетиків висипте в банку. Пам'ятайте, вода повинна бути гарячою. Гарненько розмішайте, щоб домогтися перенасиченого розчину. Розчин повинен бути темно-синього кольору. Надалі на дні банки буде утворюватися осад, поки розчин не стане насиченим. Коли розчин позбавиться від перенасичення, колір зміниться на блакитний. Якщо ж розчин вийшов не перенасиченим, є два рішення. Або купіть ще один пакетик мідного купоросу, або почекайте, поки зникне надлишок води. У цьому випадку доведеться почекати кілька днів.
4
Остудіть розчин. Коли температура досягне кімнатних значень, опустіть в розчин раніше заготовлені зерна на нитці. Як тільки почнеться випадання осаду, зернятко почне зростати. Мінерал росте близько 4 днів.
5
Один раз в день кристал необхідно витягувати і нагрівати розчин. Також розмішуйте осад, знову остуджують розчин і знову опускайте зерно купоросу. Для рівних країв майбутнього кристала нарости з нитки можна зчищати або розчиняти.
6
Через кілька днів дістаньте мінерал , висушіть. Ображати нитку. Не допускайте довгого перебування у воді. Випав осад можна використовувати повторно.
Зверніть увагу
Увага! Мідний купорос - це отрута!