Як виправити плечі.

Багато хто з нас зайняті на сидячій, нерухомою роботі, результатом цього стає порушення постави, викривлення плечей і хребта. Якщо ви відчуваєте, що це сталося, то вам необхідно якомога швидше потурбуватися виправленням постави і, на щастя, це цілком можливо. Правильне положення хребта і плечей - результат регулярних вправ, які були спеціально розроблені, щоб повернути їм здоров'я.
Інструкція
1
Встаньте прямо, ноги разом, руки опустіть вниз і притисніть до боків, плечі розправте, спину випрямити. Підніміть руки вгору, тримайте їх паралельно один одному. Зігніть руки в ліктях і долонями торкніться лопаток, постарайтеся опустити руки якнайнижче, хребет при цьому тримайте прямо. Руки уздовж лопаток ведіть повільно, щоб м'язи добре розтягнулися. Дихайте рівно і глибоко. Потім руки знову підніміть вгору. Виконайте цю вправу 10 разів, потім зробіть його окремо для кожної руки.
2
Встаньте прямо, ноги разом, спина пряма, плечі розправлені. Підніміть руки вбік паралельно підлозі на рівні плечей, порахуйте до десяти і відпустіть руки. Повторіть вправу 10 разів, потім стільки ж разів зробіть його, поклавши руки на плечі і тримаючи передпліччя паралельно підлозі. Лопатки при цьому повинні бути майже зведені один з одним.
3
Стоячи прямо, витягніть руки вбік паралельно підлозі. Зігніть руки в ліктях, одну руку витягніть під прямим кутом вгору, другий - вниз. Міняйте напрямок рук, тримаючи спину і шию прямій.
4
Для виконання наступної вправи вам буде потрібно пряма палиця довжиною близько 1 метра. Встаньте прямо і захопіть її руками за спиною, зігнувши їх в ліктях. Зафіксуйте руки і плечі в такому положенні. Чим довше ви в ньому будете перебувати, тим краще. В ідеалі, це вправу потрібно виконувати по 20-30 хвилин, можна сидячи перед телевізором.
5
Встаньте прямо, ноги поставте на ширину плечей, руки з боків. Круговими рухами обертайте руки в плечових суглобах спочатку за годинниковою стрілкою, потім - проти. Таких рухів зробіть по 30 разів в одну й іншу сторону.
6
Щоб всі ці вправи були ефективні, вам необхідно постійно стежити за своєю поставою, тримайте голову прямо, шию - трохи відведеної назад, лопатки - зведеними. Як тільки є можливість - тренуйтеся. Для цього встаньте до стіни, притисніть до неї п'ятами, сідницями, площиною лопаток і потилицею. Постоявши, відходьте від стіни і намагайтеся зберігати правильну поставу і далі.