Як розрахувати гальмівний шлях. розрахувати гальмівний шлях yamaha t-max500-2.

Відомо, що гальмівний шлях автомобіля залежить від безлічі різноманітних факторів. Але є і універсальна формула, яка дозволяє з легкістю його розрахувати: просто підставляйте необхідні значення, і готово!
Інструкція
1
Гальмівний шлях автомобіля - це відстань, яку автомобіль проходить з моменту спрацьовування гальмівної системи до його повної зупинки. Довжина гальмівного шляху безпосередньо залежить від швидкості руху транспортного засобу, способу гальмування, а також дорожніх умов. Приміром, при швидкості руху 50км/ч величина середнього гальмівного шляху складе приблизно 15 м, а при 100 км/ч - 60 м.
2
Врахуйте, що гальмівний шлях автомобіля залежить від безлічі факторів, таких як: швидкість руху, вага автомобіля, дорожнє покриття, погодні умови, спосіб гальмування, а також стан коліс автомобіля і його гальмівної системи .
3
Визначайте гальмівний шлях автомобіля за такою формулою: S = Kе x V x V/(254 x Фc), гдеS - гальмівний шлях автомобіля в метрах, Ке - гальмівний коефіцієнт, який дорівнює 1 у легкового автомобіля, V - швидкість автомобіля (в км/год) на початку гальмування, Фc - коефіцієнт зчеплення з дорогою (різні показники в залежності від погодних умов), 0.7 - сухий асфальт, 0.4 - мокра дорога , 0.2 - укочений сніг, 0.1 - обмерзла дорога.
4
Зверніть увагу, що існує кілька різних способів гальмування, а саме: плавне, різке, ступеневу та переривчасте. Плавне гальмування застосовуйте в спокійній обстановці. Виконуйте поступове збільшення тиску на педаль гальма, і це забезпечить плавне зниження швидкості автомобіля. Саме при такому способі гальмування ви отримаєте найбільший гальмівний шлях .
5
Пам'ятайте, що різке гальмування, коли ви сильно натискаєте на педаль гальма, зазвичай призводить до блокування коліс, а значить і до втрати керування і заносу автомобіля. Якщо ви вибираєте ступінчасте гальмування, то кілька разів натискайте на педаль, але кожне наступне натискання робіть з великим зусиллям, і так до повної зупинки автомобіля.Прі переривчастому гальмуванні сильно натискайте на педаль, майже до моменту блокування коліс, а потім відпускайте педаль. Слідуйте таким же принципом до того, як автомобіль повністю не зупиниться.
Будь автомобіліст повинен вміти визначити гальмівний шлях . Від цього інколи залежить безпека водія і тих, хто перебуває в машині крім нього. Що таке гальмівний шлях і як його визначити, щоб уникнути неприємностей на дорозі?
Вам знадобиться
  • автомобіль, дорога
Інструкція
1
Гальмівний шлях - це відстань, яку машина проходить після спрацьовування гальмівної системи і до остаточної зупинки. Величина гальмівного шляху залежить від безлічі факторів: швидкості руху автомобіля, способу гальмування і умов, задающихся дорогою. Чим більше швидкість, тим більше і гальмівний шлях .
2
Крім позначених факторів найбільш важливі дорожнє покриття і його стан, погода, маса автомобіля, а також технічні характеристики і справність коліс і гальмівної системи. Найменшою довжина гальмівного шляху буде на сухий заасфальтовану дорогу, найбільшою - на льоду. Відповідно, разом із збільшенням гальмівного шляху збільшується небезпека.
3
Звичайно, в екстреній ситуації розрахувати гальмівний шлях вкрай важко, але слід представляти можливості свого автомобіля в цьому плані, щоб правильно зорієнтуватися в потрібний момент. Існує формула, за якою можна визначити гальмівний шлях . Автомобілістам рекомендовано скористатися нею перш, ніж сідати за кермо, так як це може запобігти багатьом небажані інциденти.
4
Формула виглядає так: S = Kе x V x V/(254 x Фc). Необхідно пояснити використовувані в ній умовні позначення. S - це довжина гальмівного шляху в метрах, Ке - коефіцієнт гальмування, який для легкових автомобілів завжди дорівнює одиниці, V - початкова швидкість при гальмуванні, що вимірюється в км/ч, а Фс - коефіцієнт зчеплення з дорогою, що залежить від її стану (при сухому асфальті - 0,7, при мокрій дорозі - 0,4, в разі укоченого снігу - 0,2, і 0,1, якщо дорога вкрита льодом). Визначення гальмівного шляху - просте і корисна дія, доступне кожному автомобілісту. Досить підставити в формулу цифри, відповідні конкретній ситуації та параметрам вашої машини.