Як визначити систему оподаткування.

Для успішної підприємницької діяльності необхідно вибрати правильний режим оподаткування , а також знати особливості кожного з них. Існує декілька режимів: загальний, спеціальний у вигляді спрощеної системи, ЕСХН, ЕНВД.
Інструкція
1
Для правильного визначення податкового режиму необхідно переконатися, чи не потрапляє вид вашої діяльності під ЕНВД. В інших випадках ви можете перебувати на загальному режимі або на ССО. Передбачені державою режими оподаткування відрізняються залежно від того, які податки необхідно сплачувати і яку бухгалтерську звітність повинен вести платник.
2
Загальний податковий режім.Етот режим призначений для індивідуального підприємця. Це податок на доходи для фізичних осіб, податок на додану вартість і на майно. А також для організацій це податок на майно, ПДВ і податок на прибуток.
3
Єдиний сільськогосподарський налог.Етот податок дорівнює 6 відсоткам, мінус витрати. Призначений для виробників сільськогосподарської продукції. Податок включає в себе податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), ПДВ і податок на прибуток. Перейти на даний режим оподаткування можна протягом п'яти днів з початку календарного року або з моменту реєстрації.
4
Єдиний податок на тимчасові доходи.Особенность цього режиму в тому, що розмір сплачуваного податку залежить від певних фізичних показників, а не від реального прибутку. Податок встановлюється Податковим кодексом Російської Федерації. Якщо ЕНВД прийнятий на території нормативними правовими актами місцевої влади, то він є обов'язковим. Якщо ви почали діяльність, що підлягає оподаткуванню цим податком, ви зобов'язані стати на облік як платник до відповідних органів в перебігу п'яти днів з початку такої діяльності. Єдиний податок також може застосовуватися разом із загальним режимом і ССО.
5
ССО -це спеціальний податковий режим у вигляді спрощеної системи. Існує два види ССО: 6 відсотків з доходів і 15 відсотків мінус витрати. В податок входять і ПДФО, і ПДВ і податок на майно. Перехід на спрощену систему є добровільним. Якщо заява про перехід не було подано платником, він автоматично вважається на загальному режимі. Також існує ССО на основі патенту. Цей режим можуть застосовувати тільки індивідуальні підприємці. Якщо ви індивідуальний підприємець, і якщо ви не перейшли на ССО, ви повинні будете сплачувати податок на доходи фізичних осіб, що становить 13 відсотків від суми доходів.
Для ведення успішної підприємницької діяльності треба правильно вибрати режим оподаткування. А щоб це зробити, необхідно знати особливості кожного. Режимів оподаткування існує декілька: загальний, ССО, ЕНВД, ЕСХН.
Інструкція
1
Щоб вірно визначити режим оподаткування, дізнайтеся, чи не перебуваєте ви на ЕНВД. В інших випадках це буде, швидше за все, загальний режим або спрощенка (ССО). Можна простежити залежність режим а оподаткування від сплачуваних податків і тієї чи іншої бухгалтерської звітності, яку платник повинен вести.
2
Загальний режим оподаткування призначається для індивідуальних підприємців (ІП). Це податок на майно, додану вартість (ПДВ) і доходи для організацій та фізичних осіб.
3
Єдиний сільськогосподарський податок дорівнює 6%, за вирахуванням витрат. ЕСХН призначається для виробників сільгосппродукції. Даний режим в себе включає податок на доходи фізосіб (ПДФО), ПДВ, а також податок на прибуток. Перехід на цю систему оподаткування можна здійснити протягом 5 днів з моменту реєстрації або початку календарного року.
4
Особливість єдиного податку на поставлений дохід полягає в тому, що розмір цього податку залежить не від реального прибутку, а від певних фізичних показників. Встановлюється він Податковим кодексом Російської Федерації. ЕНВД є обов'язковим, якщо він був прийнятий на території місцевими властями. Якщо ви починаєте діяльність, яка підлягає обкладенню даним видом податку, вам необхідно встати на облік у відповідні органи як платник. І зробити це ви зобов'язані протягом 5 днів з початку вашої діяльності. Також єдиний податок може застосовуватися і разом з ССО або загальним режим ом.
5
ССО називають спеціальний режим оподаткування. Є два види спрощенки: 6% з доходів, а також 15% за вирахуванням витрат. Сюди включаються податок на майно, ПДВ, ПДФО. Перехід на спрощений податковий режим здійснюється на добровільній основі. Якщо платником податків не було подано заяву про перехід, він автоматично буде вважатися на загальному режим е. Крім того, є ССО на патентної основі. Даний режим застосовувати можуть лише індивідуальні підприємці (ІП). Якщо ви є такою і не перейшли на спрощений режим , ви будете повинні сплачувати податок на доходи фізосіб, який складає 13% від суми доходів.