Як намалювати народний костюм.

Хороводи-хороводи, дівчата в ошатних разлетающихся сарафанах і хлопці в просторих сорочках - ось який образ виникає в голові при згадці народного костюма . Звичайно, судити про давньоруської моді можна тільки за малюнками, що, фрескам, деяким матеріалами археологічних розкопок і навіть виходячи із записів в літописах. І тому стародавню моду відтворюють в сучасних малюнках. Не секрет, що сьогодні багато іменитих модельєри використовують в своїх колекціях елементи давньоруського стилю. Як правильно відобразити на малюнку нюанси саме народного костюма , а не згладженого блиском гламуру?
Інструкція
1
В малюнку народного костюма головне - деталі: поєднання корисності і краси. Основними елементами образу народного костюма є сарафан, кокошник (як же без нього), вінець, і, звичайно ж, неповторний орнамент на кожній сорочці. Він майже завжди був індивідуальний, адже вишивали його вручну. Починайте малювати народний костюм найкраще з сарафана. Якщо ви не знаєте, як він виглядав, то в якості підручного матеріалу роздобудьте собі зображення цього наряду. Тоді вам буде простіше змальовувати.
2
Особливу увагу приділіть рукавів та довжині сарафана. Раніше його довжина визначалася соціальним статусом і рангом жінки (заміжня чи ні). До того ж важливе значення має промальовування орнаменту. Якщо ви змальовувати з першотвору, то переносите на папір найменші вигини, бо саме орнамент визначає красу народного костюма на вашому малюнку. Він повинен бути чітким і добре видним. А для того щоб мати можливість виправити недоліки в малюнку, поки він ще не закінчений, краще користуватися м'яким олівцем. Він добре переться, не залишаючи слідів на папері.
3
Врахуйте при роботі, що головне - достовірність. Правильно передайте особливість того ж сарафана. Він шився так, що зовсім не підкреслював форми тіла. Це вважалося зухвалим.
4
При розфарбовуванні малюнка ви можете зберегти вихідну колірну гамму, а можете додати свій колір, але головне, якщо ви хочете, щоб народний костюм був саме народним, пам'ятайте, що його колір залежав від тканини, з якої він був зроблений, і кольори ниток для вишивки. «Леопардові» тенденцій в моді тоді не було.
Зверніть увагу
Цікавий факт: орнамент був не просто прикрасою. Люди вірили, що вишивка, яка містить в собі магічні символи, захищає людину від злих сил. Тому народний костюм - ще й свого роду оберіг!