Як зменшити светр. Як зменшити розмір шерстяного светра.

На жаль, багато полюбилися нам речі швидко псуються після однієї або декількох прань. І не завжди це може залежати від якості одягу. Припустимо, ви купили красивий вовняної светр , і після першого прання він сильно розтягнувся, став безформним і на один-два розміри більше. Таке буває. Можливо, неправильно прали, не звернули уваги на температуру води, не так сушили і т.д. Але таку річ ще можна врятувати, знаючи кілька нехитрих способів відновлення розтягнулася одягу.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, з якого матеріалу ваш светр . Це може бути натуральна шерсть, трикотаж з додаванням вовни, а, може, він взагалі зроблений з синтетики. Це важливо, оскільки як раз-таки склад тканини визначить подальші ваші дії. Зазвичай виробники позначають співвідношення волокон в тканині на виворітній стороні на ярлику, де і показані рекомендації, як прати цю річ, на які ви, швидше за все, не звернули з самого початку уваги.
2
Припустимо, ви дізналися, що ваш светр складається з натуральної вовни, ну або інших, найголовніше, натуральних тканин. Тепер замочіть його в дуже гарячій воді і залиште на 10-15 хвилин. Порошок в даному випадку можете не додавати, хоча деякі використовують при замочуванні засіб для вовняних речей (найкраще підійде рідкий засіб).
3
Тепер акуратно заперіть його руками, але ні в якому разі не тріть і не вичавлювати светр . Так він може сісти нерівномірно. Потім опустіть його вже в дуже холодну воду і знову дайте йому полежати від 15-20 хвилин. Вважається, що шерсть дуже сідає в гарячій воді, тому й ваш светр повинен обов'язково зменшитися в розмірах.
4
Тепер заключний і самий важливий момент. Після того, як річ полежала трохи в холодній воді, дайте їй стекти самостійно, не вичавлюючи і не викручуючи. Після цього розташуйте светр на горизонтальній поверхні, підклавши клейонку, рушник або що-небудь на зразок цього. Розправте його руками, надавши йому правильну і рівномірну форму. У такому положенні светр повинен бути до тих пір, поки остаточно не висохне.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не намагайтеся виправити розмір светри в пральній машині. По-перше, він сяде нерівномірно, по-друге, шерсть зіпсується і стане як тирса.
Корисна порада
Спочатку при покупці радьтеся з продавцем, як доглядати за даною річчю. Досвідчений консультант зобов'язаний це знати. Крім того, звертайте увагу на виворітний ярлик, де описані склад виробу, температура, спосіб прання, а також можливість прасування і багато іншого.