Як порахувати загальну площу. Як порахувати площу коридору.

Іноді потрібно зробити підрахунок загальної площі квартири. Наприклад, перед її продажем або купівлею, адже метраж часто вказано будівельними компаніями не зовсім вірно і перевищує реальний на один-два метри. Отже, що враховується при таких вимірах.
Вам знадобиться
  • метр, ккарандаш, колькулятор
Інструкція
1
По-перше, порахуйте площу всіх приміщень квартири, включаючи кімнати, кухню, туалет, коридор і ванну. Заміряйте довжину і ширину приміщення рулеткою (по низу, тобто, по підлозі), потім перемножте, а потім, природно складіть всі отримані площі. Не зважайте плінтуси. Місце кімнати, зайняте, наприклад, піччю або каміном, які є опалювальними приладами (а не декорацією) в підрахунок площі не входить.
2
Врахуйте, що, наприклад, площу лоджії, балкони, веранди або тераси не є частиною площі самого житла, тим не менш, іноді забудовники включають її в ціну квартири (коефіцієнт оплати не повинен перевищувати одну другу). Міряйте від стіни до огорожі/перегородки (виміри виробляємо по підлозі), причому, перегородка в площу не входить.
3
Порахуйте і додайте до отриманого в пункті 1 результату площу всіх приміщень для господарських і побутових потреб. Під це визначення потрапляють кладовки, ніші для вбудованих шаф та інші допоміжні приміщення (сауни, приміщення для теплогеніратора та інші подібні).
4
Не вмикайте в загальну площу розміри вентиляційної шахти - подібні приміщення (у тому числі ліфти) в розмір оплачуваної площі не входять.
5
У випадку, якщо будинок включає в себе мансарду (одна зі стін нахилена під кутом сорок п'ять градусів до горизонту), її підрахунок відбувається дещо по іншому. Заміряйте висоту стелі. Якщо висота стелі становить від 1.6 до 2.5 метрів, то площу поверхні підлоги входить у загальний врахований метраж. Якщо ви нарахували, що стеля вище 2.5 метрів, то оплата такого приміщення повинна проводитися із знижуючим коефіцієнтом, що становить 0.7.
6
Врахуйте, що в деяких регіонах загальна площу квартири може включати в себе лоджії, балкони, веранди або тераси, але вартість останніх розраховується з урахуванням понижуючого коефіцієнта, наприклад, в Санкт-Петербурзі це 0.5 для лоджії, 0.3 для балконів і терас і 0.1 для неопалюваних коморах і веранд.