Як знайти периметр в математиці. математика трикутник Як рахувати.

Периметр - це сумарна довжина сторін геометричної фігури. Але якщо виникне необхідність швидко розрахувати периметр чого-небудь (наприклад, під час ремонту або будівництва), не кожен зможе це зробити з легкістю. Згадаймо основні правила для обчислення периметра.
Вам знадобиться
  • геометріеская фігура, лінійка, ручка
Інструкція
1
Периметр для квадратів і ромбів розраховується за формулою Р = 4а, де а - це довжина одного боку фігури. Оскільки всі її сторони рівні, виміряйте одну сторону і отримане число помножте на кількість сторін, тобто на чотири.
2
Для прямокутників і паралелограмів, т.к. у них рівні не всі сторони, а тільки протилежні, існує інша формула: Р = 2 (а + b). Під а й b подразумеваются суміжні сторони. Їх загальну довжину помножте на два.
3
Щоб отримати периметр трапеції підсумуйте довжини всіх її сторін (у трапеції вони не однакові), тобто в даному випадку скористайтеся формулою P = а + b + с + d.
4
Загальна формула для розрахунку периметра трикутника виглядає як Р = а + b + с, тобто ви повинні будете скласти довжини сторін трикутника. Але оскільки трикутники бувають різних видів, то обчислення можуть проводитися інакше. Наприклад, якщо вам відомо, що вимірюваний трикутник - рівносторонній, то помножте довжину його сторони на три.
5
Більш складно обчислити периметр кола (довжина кола, р). Відомо, що довжина кола становить 317 від довжини діаметра кола (d). В математиці це співвідношення прийнято позначати буквою "Пі" (?) І усереднено вважати як 3,14. Виходить, що Рd = ?. Звідси p =? D = 2? R, де r - це радіус наявної окружності. Тому, щоб обчислити периметр кола, вам необхідно спочатку знайти радіус кола, а потім помножити це число на 2 і на 3,14.
6
Якщо ж у вас виникла необхідність дізнатися периметр дуги, то для початку вам потрібно заміряти дві величини - довжину радіуса дуги і центральний, тобто утворений двома радіусами (в градусах, n). Підставте отримані величини в формулу p = Пrn180 °.
Строго кажучи, такого поняття як периметр куба, в математиці не існує. Однак за аналогією з площею поверхні куба, що дорівнює сумарній площі всіх граней, можна ввести і поняття периметр а куба. Найбільш логічним визначенням цього терміна буде "сума довжин всіх ребер куба". Ця величина може стати в нагоді, наприклад, при виготовленні каркаса куба.
Вам знадобиться
  • - куб;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Щоб знайти периметр куба, визначте довжину одного з його ребер і помножте це число на 12. У вигляді формули це правило можна записати таким чином: P = 12 * a, де: Р - периметр куба, а - довжина його сторони.Подобная формула може знадобитися якщо потрібно зібрати каркас куба, рівного існуючому.
2
Приклад: учитель вирішив виготовити наочний посібник «кубометр» - каркас куба з довжиною ребра 1 метр.Вопрос: скільки метрів труби знадобиться для виготовлення моделі куба? Рішення : 1 (м) * 12 = 12 метрів.
3
Якщо потрібно розрахувати розмір куба, каркас якого можна зробити з наявного матеріалу (дроту, арматури, труби, куточка і т.п.), розділіть цю довжину на 12. Або, в вигляді формули: а = Р/12
4
Приклад: мається відрізок дроту завдовжки 1 м 20 см.Требуется: визначити максимальний розмір каркаса куба, який можна зігнути з цієї проволокі.Решеніе: 1 м 20 см = 120 см. (Переводимо значення довжини в одну систему вимірювання) .120 см/12 = 10 см. (знаходимо максимальну довжину ребра куба).
5
Якщо відомий обсяг куба, то для знаходження його периметр а помножте на 12 корінь кубічний з його об'ема.P = 12 * V, де: V - обсяг куба, - Позначення кубічного кореня.
6
Приклад: скільки метрів куточка знадобиться для виготовлення кубічного акваріума об'ємом 27 літрів? Рішення: переведіть літри в кубічні метри: 27/1000 = 0,027м? .Найдіте З 0,027 кубічний корінь (це буде довжина одного ребра): 0,027 = 0,3 (м) .Умножьте довжину ребра на 12: 0,3 * 12 = 3,6 (метрів).
7
Якщо задана площа поверхні куба, то щоб знайти його периметр , скористайтеся наступними співвідношеннями: S = 6 * а?, Р = 12 * а, де: S - площа поверхні куба, звідки: Р = 12 *? (S/6) = 2 * 6 *? S/? 6 = 2 *? S *? 6 *? 6/? 6 = 2 *? S *? 6 = 2? 6? S, тобто: .Р = 2? 6? S
8
Приклад: на дачній ділянці встановили ємність для води, що має форму куба. На її виготовлення пішло 25 квадратних метра листового заліза. Щоб бак для води став більш міцним його вирішили ошпарити металевим уголком.Вопрос: скільки куточка знадобиться? Рішення: скористайтеся вище виведеної формулою: Р = 2? 6? 25? 24,5 (метра).