Як написати план роботи. Як підготувати план роботи.

Щоб скласти гарний план роботи, треба певним чином тренувати своє мислення. Подібні зусилля швидко окупаються, адже продуманий план роботи веде до мети найкоротшим шляхом.
Вам знадобиться
  • Блокнот, навички систематизації
Інструкція
1
Накидайте на папері конкретні цілі, для досягнення яких складається план. Цілі в письмовому вигляді знаходять особливу ясність. Зробіть декілька формулювань цілей і виберіть з них саму лучшую.Еслі вам не зрозумілі цілі, подумайте про проблеми, з якими ви зіткнулися. І постарайтеся знайти причини цих проблем. Якщо план роботи буде спрямований на усунення цих причин, ви впораєтеся з виниклими проблемамі.Напрімер, вас турбує проблема поганого обслуговування клієнтів у вашій організації. Опитування показали, що причина криється в невмінні деяких працівників компанії співпрацювати один з одним. Ви можете поставити мету - навчити співробітників взаємодії.
2
Складіть список: а) в яких напрямках ви маєте намір діяти; б) які ресурси необхідні для кожного напрямку; в) які обов'язки повинні бути виконані в кожному направленіі.Ваш список може виглядати приблизно так: а) провести із співробітниками рольову гру про типових ситуаціях, в яких опиняються клієнти компанії; б) провідний рольової гри, 2 години часу, приміщення; в) поговорити з клієнтами і скласти список небажаних для них ситуацій, розробити план рольової гри, узгодити з керівництвом час, забезпечити явку співробітників, розробити внутрішні стандарти компанії по якісному обслуговуванню клієнтів.
3
Спрогнозуйте можливі результати. Наприклад, співробітники компанії почнуть застосовувати на практиці навички взаємодії, отримані в ігровій обстановці. Відповідно, клієнти компанії будуть обслуговуватися за новими стандартами, а зворотний зв'язок покаже їх реакцію.
4
Складіть календарний план роботи. Він повинен включати список дій із зазначенням часу виконання. Врахуйте, що деякі дії можуть вестися паралельно один з одним, для економії часу.
5
Визначте, хто і яким чином контролюватиме виконання плану роботи. Обов'язково оцінюйте виконання плану відповідно до цілями, встановленими на 1-му кроці планування. Не забудьте про систему заохочення в разі успіху, навіть якщо ви складали план роботи особисто для себе. Такий підхід надихне вас на подальше планування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vRxoq0peZYs
Зверніть увагу
Типова помилка - не враховувати навички людей, які повинні здійснювати складений план. Наприклад, батьки 14-річної дитини не очікують від нього, що він принесе з ринку мішок картоплі. Щоб не опинитися в подібній смішний ситуації, при підготовці плану роботи думайте про виконавців.
Корисна порада
Підготуйте альтернативний план роботи - на випадок, якщо з'являться перешкоди. Уявіть заздалегідь, що ви будете робити, якщо відключать світло або ключовий виконавець вашого плану раптово захворіє.