Як навчити зав'язувати шнурки. вчимо дитину зав'язувати шнурки на бантик.

Уміння зав'язувати шнурки дається кожній дитині по-різному. Хтось освоює цю науку до 4-5 років, інший - до шкільного віку підходить без навику зав'язування шнурків. У сучасних малюків ситуація ускладнена тим, що взуття для них в основному випускається на липучках і вправлятися їм, загалом то, нема на чому. Однак вчити зав'язувати шнурки потрібно. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • черевики зі шнурками чи іграшка-шнурівка.
Інструкція
1
По-перше, придбайте своїй дитині іграшку-шнурівку. У магазинах їх продають незліченну безліч. Також можна спробувати виготовити таку іграшку своїми руками - проявіть фантазію і вигадку, і все у вас вийде. Щоб підвищити у вашого малюка інтерес до процесу зав'язування шнурків, можна купити йому нові черевички. Цей прийом особливо працює з дівчатками - вони люблять обновки і з задоволенням будуть їх приміряти.
2
По-друге, показувати дитині способи шнурування і зав'язування шнурків краще сидячи поруч з ним або у нього за спиною. Таким чином, черевик зі шнурком буде перед малюком і йому не доведеться повторювати ваші дії дзеркально. Повторюйте обраний вами алгоритм зав'язування шнурків кілька разів. Нехай ваш учень добре його запам'ятає. Показавши прийоми зав'язування шнурків дитині, дайте йому час поекспериментувати. Навіть якщо у нього не вийде повторити цю вами інструкцію, можливо, ваш малюк зуміє винайти свій спосіб зав'язування шнурків.
3
Ось приклад того, як можна діяти, щоб навчити дитину зав'язувати шнурки . Спочатку навчіть його зав'язувати вузли - покажіть, як слід підвести один кінець шнурка під інший і потягнути. Після того, як у вашої дитини це почне виходити, можна показувати, як зав'язувати бантик. Наберіться терпіння і не квапте малюка. Перетворіть навчання в гру. Придумайте віршик, пісеньку чи казку, яка покаже важливість вміння самому зав'язувати шнурки і допоможе запам'ятати порядок дій.
4
Тепер кілька корисних порад. Важливий момент будь-якого навчання - похвала. Вона стимулює дитину на великі звершення. Не забувайте сказати кілька лагідних слів своєму малюкові навіть при невеликому прогресі. Ви самі побачите, як він буде радий і почне вчитися ще старанніше.
5
Заохочуйте прагнення дитини до незалежності і самостійності. Це прагнення в більшій чи меншій мірі присутній у будь-якого малюка. Поясніть, що якщо він зможе зав'язувати шнурки швидше за всіх у своїй групі, то допомога вихователя йому не потрібно, і він завжди першим буде готовий до прогулянки.
6
Обов'язково розвивайте дрібну моторику дитини. Багатьом відомо твердження - «розум дитини на кінчиках пальців», - однак не всі ним керуються. Давайте йому набирати на нитку намистинки або бісер, дозвольте допомогти вам перебирати крупу. Ці нескладні вправи не тільки допоможуть розвинути такі навички малюка, як зав'язування шнурків і застібання гудзиків, але й підвищать його розумові здібності.
Зверніть увагу
Для навчання краще вибрати звичайний вузол з двома петлями. спочатку самі повільно покажіть, як ви зав`язуєте шнурок. Потім нехай ваша дитина спробує сам зав'язати шнурок, сядьте поруч і підказуйте йому. Не виходить? Щож, беріть другий шнурок і показуйте поетапно, а ваше чадо нехай повторює за вами. Щоб навчити дитину зав'язувати шнурки вам допоможе казка
Корисна порада
Багато дітей самі хочуть навчитися зав'язувати шнурки, а часто просто приходить пора навчити їх цьому, якщо вони вже досить дорослі. Наступні поради допоможуть вам вирішити це питання якомога швидше. 1. Не поспішайте почати навчати дитину цій процедурі. 2. Переконайтеся, що малюк знає що таке права нога (рука і т.п.) і ліва. 3. Виберіть один певний спосіб зав'язування шнурків, якому і починайте вчити.