Як перемикати передачі на Камаз. Перемикання передач на КамАЗі.

Вантажні автомобілі КАМАЗ обладнуються двома типами п'ятиступінчасті коробок зміни передач: звичайній, призначеної для експлуатації на самоскидах; і з дільником - для оснащення магістральних тягачів працюють у складі великовантажних автопоїздів. І якщо включення ступенів у механізмах першого типу відбувається, як і в більшості інших подібних пристроїв, то в другому випадку - є деякі нюанси.
Вам знадобиться
  • - автомобіль КАМАЗ з КПП з дільником.
Інструкція
1
Керувати вантажним автомобілем не набагато складніше порівняно з легковою машиною. Але перш, ніж рушити в дорогу і відчути себе справжнім професіоналом, розміститеся з комфортом в кріслі водія і візьміться правою рукою за важіль перемикання ступенів в коробці передач. Покачайте його з боку в бік і відчуєте, що для його переміщення до себе, в крайнє ліве положення, потрібна програма більшого фізичного зусилля під час подолання короткого відрізка - це зона включення першого ступеня і заднього ходу, якими рідко користуються. Спробуйте включати, не пускаючи двигун. Відчуйте глибину ходу важеля і постарайтеся відкласти це в своїй пам'яті. Недовключена щабель під час рушання завантаженої машини з місця може «розірвати» КПП.
2
Зверніть увагу на невеликий важіль збоку рукоятки важеля КПП, саме з його допомогою здійснюється управління дільником трансмісії. Він має всього два положення: верхнє і нижнє. Назва агрегату говорить сама за себе. По суті, він поділяє кожну включену щабель КПП надвоє: створюючи знижений і підвищений режими передавального числа передач. Прапорцем можете клацати в будь-який момент, коли вам заманеться, шкоди агрегатам від цього не буде. Режим подільника підключається виключно після виключення зчеплення.
3
Спробуємо зачепити вантажівка з місця. Запускаємо двигун і піднімаємо тиск повітря в системі до 7,5 атмосфер. Потім переміщаємо прапорець подільника вниз, вичавлюємо педаль зчеплення і, переміщаючи важіль швидкостей вниз, включаємо другий (знижену) щабель у КПП. Плавно рушаємо з місця і, не знімаючи руки з важеля, переводимо прапорець подільника у верхнє положення.
4
Після набору двигуном під час руху 2200 об/хв по тахометрі, відключаємо, буквально на одну мить, зчеплення і переходимо на підвищений режим другої передачі (прапорець був переміщений вами раніше), і відразу важіль подільника переміщаєте в нижнє положення.
5
Розігнавшись, відключаєте зчеплення і переміщаєте важіль КПП вгору, здійснюючи перехід на третю сходинку в зниженому режимі дільника. Прапорець - вгору, і так далі, поки не перейдете на п'яту підвищену.