Як зняти радіатор на Ниві.

Автомобіль підвищеної прохідності «Нива», що випускається Волжськім автозаводом, користується підвищеним попитом у населення віддалених територій, де навіть в районних селищах не завжди маються дороги з твердим покриттям. Машина, призначена для експлуатації в суворих умовах, обладнується радіатором системи охолодження двигуна з поліпшеною тепловіддачею.
Вам знадобиться
  • - викрутка,
  • - гайкові ключі на 10, 13 і 19 мм.
Інструкція
1
Причини, які спонукають власника до демонтажу радіатора, в більшості випадків це: поява витоку антифризу з нього або очистка внутрішніх поверхонь від отложившегося там шламу, що часто призводить до перегріву мотора. Через те, що машина наділена невеликими розмірами, в ході підготовки до майбутнього ремонту буде потрібно демонтувати капот моторного відсіку і видалити звідти: запасне колесо, розширювальний і бачок омивача скла, повітряний фільтр і повітрозабірник.
2
відкручувати пробка в нижньому бачку радіатора і в заздалегідь підготовлену ємність, об'ємом понад десяти літрів, зливається антифриз з системи охолодження.
3
В автомобілях старого зразка крильчатка обдування радіатора закріплена на водяному насосі, тому з нього знімається один лише дифузор.
4
В машинах останніх випусків, оснащених інжекторними двигунами, для обдування указанно пристрою системи охолодження встановлені два електровентилятору, які знімаються разом з дифузором, після викручування ключем на 10 мм шести болтів і від'єднання роз'ємів електропроводки.
5
Незалежно від року випуску автомобіля від радіатора, послабивши викруткою затяжку чотирьох хомутів, від'єднуються, і потім видаляються два гумових патрубка, за допомогою яких відбувається циркуляція рідини системи охолодження двигуна по великому колу.
6
воротка з головкою на 10 мм відкручуються болти правого і лівого кріплення радіатора до кузова машини, після чого він витягується з нижніх опорних подушок і демонтується з автомобіля для проведення подальшого відновного ремонту або відправки в утиль.
Зверніть увагу
Після зняття гумових патрубків уважно огляньте їх зсередини на предмет виявлення тріщин і відшарувань.
Корисна порада
Під час вилучення радіатора зі свого штатного місця нахиліть його трохи до двигуна.