Як поміняти кермові наконечники.

Основа безпеки водіння - постійний контроль поточного технічного стану деталей системи гальм та рульового керування. Дане правило написано кров'ю, і нехтувати ним не слід. Поява люфту в шарнірі наконечника рульової тяги стає прямою загрозою всім учасникам дорожнього руху.
Вам знадобиться
 • - знімач для рульових тяг,
 • - ключ на 19 мм,
 • - пассатижи.
Інструкція
1
Автомобілі «класичної лінійки» Волзького автозаводу обладнуються рульовою тягою, що складається з трьох елементів з шістьма шарнірами. Поява люфту в одному наконечнику провокує утворення неприпустимих зазорів в п'яти інших за короткий проміжок часу. Подібна особливість застарілої техніки вимагає від власника постійного спостереження за станом рульових тяг.
2
Підготовка до випуску в Тольятті машин з приводом на передні колеса, поставила перед конструкторами задачу по розробці нового механізму рульового управління. В результаті впровадження інноваційних рішень у виробництво нові автомобілі стали обладнуватися двома тягами з одним наконечником на кожній. Якщо в якому-небудь з них в процесі експлуатації утворився люфт, то з машини знімається колесо, і ремонтируемая сторона встановлюється на жорсткій опорі.
3
На початку роботи з кріплення рульового пальця до цапфи видаляється шплінт (якщо такий є). Щіткою по металу очищаються від відкладень нарізні сполучення шарніра, які потім обробляються рідиною WD-40.
4
Гайковим ключем на 27 мм відпускається контргайка кріплення наконечника в тязі. Далі необхідно вивести шарнір з зчленування з поворотною цапфою. З цією метою: - ключем на 19 мм відкручується гайка кріплення рульового пальця, - на місце з'єднання шарніра зі стійкою встановлюється знімач, - гвинтом пристосування палець видавлюється з посадочного місця поворотною цапфи.
5
Тепер надягаємо на палець будь-який відповідний накидний ключ і починаємо викручувати шарнір з рульової тяги, вважаючи при цьому кількість зроблених обертів, що еквівалентно числу витків різьби наконечника.
6
Подальші дії виконуються у зворотній послідовності. Після заміни наконечників рульових тяг обов'язково перевірте геометрію передніх коліс.
Ви відчуваєте, що автомобілем важко керувати? Машина стала «розбовтаною»? Ви вважаєте, що причина в рульових наконечниках? Проведіть експрес-діагностику. Попросіть кого-небудь вам допомогти і посадіть цю людину за кермо, а самі залазьте під машину і беріться рукою за місце з'єднання важеля стійки з рульовим наконечником. Скажіть помічникові, щоб він посмикав кермо в різні боки. Відчуваєте люфт? Якщо так, то негайно міняйте наконечники.
Вам знадобиться
 • - противідкатні упори;
 • - штатний колісний ключ;
 • - головка на «17»;
 • - домкрат;
 • - підставка під машину;
 • - пассатижи;
 • - накидний ключ на «19»;
 • - знімач;
 • - монтажна лопатка ;
 • - молоток;
 • - накидний ключ або головка на «13»;
 • - шліцьова викрутка;
 • - маркер;
 • - накидний ключ на «22».
Інструкція
1
Поставте автомобіль на рівну тверду поверхню і поставте під задні колеса машини противідкатні упори. Штатним колісним ключем або головкою на «17» послабте кріплення болтів знімається переднього колеса. Підніміть автомобіль на домкраті, відкрутіть болти і зніміть колесо. Візьміть заздалегідь заготовлену підставку (бажано заводського виготовлення) і зафіксуйте на ній машину.
2
Викриття кермо в сторону, протилежну продуктивністю виріб наконечнику. З допомогу пассатижей разогните і дістаньте шплінт, що фіксує гайку кульового пальця. Накидним ключем на «19» послабте кріплення гайки кульового пальця рульового наконечника.
3
Візьміть спеціальний знімач і з його допомогою витягнете кульової палець з місця з'єднання. При відсутності знімача вставте монтажну лопатку між поворотним важелем стійки і рульовим наконечником, відіжміть наконечник від важеля і, завдаючи удари по торця поворотного важеля, витягнете кульової палець. Тепер повністю відкрутите гайку кульового пальця і виводите кульової палець з отвору.
4
Накидним ключем або головкою на «13» послабте затяжку стяжного болта клемного сполуки рульового наконечника і розтисніть за допомогою шліцьовій викрутки паз клемного сполуки наконечника.
5
Пометьте маркером положення рульового наконечника щодо рульової тяги. Це допоможе вам при установці нового рульового наконечника зберегти кут сходження колеса.
6
Утримуючи ключем на «22» за шестигранник регулювальну тягу, відкрутіть рульової наконечник, обертаючи його за годинниковою стрілкою, і зніміть його. Встановіть рульовий наконечник, виконавши операції, зазначені вище, у зворотній послідовності.
7
Таким же чином замініть другий рульової наконечник.
Корисна порада
Після установки наконечників вкрай бажано з'їздити на станцію технічного обслуговування (автосервіс) і перевірити кут сходження коліс. Якщо виникне необхідність, попросіть майстра відрегулювати схід-розвал.