Як замінити електроліт в акумуляторі. Як замінити акумулятор на no.

Іноді трапляється таке, що акумулятор помітно втрачає ємність, особливо в зимовий час, і автолюбитель відразу ж біжить в магазин за новим. А чи треба? Якщо акумулятору більше 5 років, то, звичайно, в ньому вже почали обсипатися пластини, і тут самостійно нічого не виправити. А якщо акумулятору всього рік, то є сенс спробувати відновити його. Найпростіший спосіб - це вивести щільність електроліту на потрібний рівень за допомогою зарядки. Але якщо це не допомагає, то є ще один спосіб - повна зміна електроліту .
Інструкція
1
В цьому випадку думки експертів розходяться - одні не визнають даний спосіб і стверджують, що такий варіант або взагалі не допоможе, або зовсім ненадовго. Інші доводять, що така батарея спокійно протримається ще рік-два. Якщо ж все-таки хочете самі перевірити, наскільки це дієвий спосіб, то варто спробувати.
2
Проводити заміну електроліту треба відразу у всіх банках. Під час цього процесу, необхідно повністю злити весь електроліт з акумуляторної батареї і промити її дистильованою водою.
3
Зливати електроліт слід через низ батареї, ні в якому разі не перевертати. Для цього, акуратно просвердлите отвори свердлом на 3-3,5 мм, а потім злийте електроліт в скляні пляшки. За обсягом весь злитий електроліт займе близько двох літрів. Після того, як пляшки отстоятся, можна помітити, що осаду вийшло не так вже й багато.
4
Далі, запаяти отвори, які просвердлили. Для цього, візьміть пластмасу від іншого непотрібного акумулятора (найкраще пробку). Також можна використовувати й іншу кислостойкий пластмасу, попередньо перевіривши її реакцію на електроліт.
5
Після того як всі отвори запаяні, купите в магазині електроліт (розчин щільністю 1,27-1,28 кг/см?). Залийте свіжий електроліт в батарею, в повністю порожню АКБ входить близько трьох літрів електроліту .
6
Після заливки електроліту почекайте близько 2-5 годин, в залежності від ємності акумулятора, для того щоб повністю пройшла реакція, і щільність рідини стабілізувалася. При вимірюванні щільності враховуйте також температуру.
7
Поставте батарею на зарядку струмом в 2 А, а після використовуйте батарею доти, поки не вийде з ладу.
8
Цей метод доступний майже всім, але тривалої роботи батареї після такої «реанімації» не чекайте. Після зливу електроліту , пластини виявляються повністю оголеними, і при контакті з киснем починається корозія пластин. А глибока розрядка такої батареї, призведе до необоротної сульфатаціі.Так що, відновлення акумулятора зміною електроліту можливо, але принесе короткочасний ефект!
Зверніть увагу
Увага! Працювати з електролітом небезпечно, обов'язково ознайомтеся з правилами техніки безпеки!