Як взяти кредит на квартиру.

Говорячи про кредит на квартиру, багато хто розуміє іпотеку, тобто цільовий кредит, що видається саме на покупку нерухомості - будинки або квартири. Однак банки пропонують і інші варіанти. Можна взяти кредит на квартиру, не вдаючись до іпотеки. Однак це не завжди вигідно.
Інструкція
1
Іпотечні кредити видаються на довгий термін - до 30 років. Відсотки по них досить невеликі. Банку нема чого турбуватися, адже кредит виданий під заставу нерухомості. Однак іпотека не всім вигідна і не всім доступна, особливо в Москві, де місячні виплати за нею досить значні.
2
Деякі користуються можливістю взяти кредит у банку на покупку квартири під заставу вже наявної нерухомості. В принципі, це та ж іпотека, проте в якості застави виступає ваша вже наявна квартира. Ризики такого кредиту можна навіть не коментувати.
3
Можна взяти і простий споживчий кредит. Застави нерухомості тут не буде потрібно, однак ви навряд чи отримаєте велику суму: зазвичай менше мільйона рублів. Природно, це може вам підійти тільки якщо у вас вже є достатні заощадження, і саме мільйона і не вистачає.
4
Звичайно, найпростіший і безпечний спосіб придбання житла, - це іпотека. Ставки по ній порівняно невеликі, перший внесок становить в середньому від 10 до 20% від вартості квартири. Термін кредитування вельми великий. Проте в деяких випадках ви просто не зможете взяти іпотеку, навіть при наявності високої зарплати і коштів на перший внесок: банку може "не сподобатися" квартира, яку ви хочете придбати. Тим більше не підійде іпотека тим, хто хоче купити нерухомість за кордоном.
5
Для оформлення іпотечного кредиту вам знадобиться зібрати наступні документи: - заяву та анкета банку- копії паспорта, страхового свідоцтва, -инн- копії трудової кніжкі- копії диплома про образованіі- свідоцтво про шлюб і народження дітей, при наявності-довідка про доходах.Банкі можуть зажадати й інші документи. Ваша заява буде розглядатися приблизно 3 робочих дні.
6
Для того, щоб взяти кредит на покупку квартири під заставу вже наявної нерухомості, пакет необхідних документів буде дещо іншим: - заявленіе- документи БТІ на вашу квартиру- правовстановлюючі документи на неї-виписка з будинкової книги-копія вашого паспорта- виписка з счета.Скорее всього, термін розгляду вашої заяви не перевищить одного-двох днів.
7
Якщо ви вирішили взяти споживчий кредит, то вам буде необхідно надати в банк заяву, паспорт, довідку про доходи, трудову книжку і закордонний паспорт або водійське посвідчення. Комплект документів може трохи змінюватися в залежності від банку.