Як заточити ножівку.

Ножівка справно виконує свою роботу на домашньому фронті, але час від часу потребує виправлення й заточенню. Якщо ви хочете уникнути труднощів при роботі з пилою, особливо при тонкому пропиле матеріалу, навчитеся її заточувати. Повернути ножовочное полотно до життя не так вже й важко.
Вам знадобиться
  • - напилок для заточення пив,
  • - тригранний напилок,
  • - ящик для заточування,
  • - викрутка,
  • - струбцина.
Інструкція
1
Перш, ніж приступити до заточенню пили, визначте, чи не загартовані у неї зуби. Ножівка з загартованими зубами за твердістю відрізняється від звичайної і практично не піддається заточенню, оскільки зуби пилки твердіше напилка. Якщо така пила затупілась, заточите її за допомогою дернини.
2
Зуби звичайної ножівки, призначеної для розпилу фанерних листів, брусів, а також дощок середньої величини заточуйте симетрично. Для початку щільно затисніть полотно пилки в ящику для заточки, інакше воно при обробці буде вібрувати. Якщо такого ящика під рукою немає, використовуйте лещата, підклавши по обидві сторони полотна дерев'яні планки. Закріплюючи пилку, прослідкуйте, щоб зуби виступали за краї планок по всій її довжині.
3
Візьміть тригранний напилок, бажано, щоб кут між гранями становив 75 градусів. Акуратно обточити кожен другий зуб ножівки, намагаючись не докладати занадто велике зусилля. Заточування проводиться в напрямку справа вниз і зліва вгору. Зуби повинні бути обточені рівномірно, тобто при роботі напилком необхідно вчинити певну кількість рухів, однакове для кожного зуба.
4
Переверніть полотно і виконайте ту ж операцію у зворотному напрямку. Іноді при фіксації полотна ножівки зручно використовувати струбцину. Не слід здавлювати ділянку полотна з розведеними зубами. Верхівки зубів обробляйте таким чином, щоб вони склали одну рівну лінію.
5
Якщо ножівка з дрібними зубами, підберіть для її обробки напилок з кутом 30 градусів між гранями.
6
Після заточування зубів приступайте до їх розведення. По черзі відігніть зуби в сторони: кожен перший зуб - в одну, а кожен другий - в протилежну. Таким чином, робоча поверхня пилки буде трохи ширше, ніж до розводки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Is7nyx_0KwM