Як розпланувати земельну ділянку.

Необхідні формальності позаду, і ви стали власником земельної ділянки, яка належить освоїти. Хоча приблизно з тією ж ситуацією стикається і той, хто вирішив перебудувати або реконструювати стару садибу або дачний ділянку . Виникає перше питання - з чого почати?
Інструкція
1
Насамперед складіть перелік будівель, необхідних для ведення господарства та комфортного проживання. Далі намітьте приблизний план ділянки. Позначте на ньому сторони світу, а також будівлі й дерева на суміжних ділянках (якщо вони, звичайно, є).
2
Складіть попередній креслення креслення. Зобразіть на ньому всі будівлі і споруди, намічені до будівництва, город, фруктовий сад, ягідник і, звичайно, зону відпочинку. Подивіться, чи не стануть плодові дерева затінювати низькорослі рослини, чи не будуть заважати споруди сусідам.
3
Будинок найкраще поставити в північній частині ділянки. Зазвичай будинок розташовують на відстані п'яти метрів від червоної лінії (межі, яка відділяє ділянку від дороги). Перед фасадом розбийте палісадник, на якому розмістіть газон і клумбу. Господарські споруди з'єднайте з будинком, садом і городом доріжками, ширина яких повинна бути не менше 75 сантиметрів, щоб по них можна було не тільки пройти, але і провезти тачку. Відстані між будівлями регулюються протипожежними нормами. Терасу будинку, по-можливості, розмістіть з південного боку, таким чином, вам вдасться зробити перехід в зону відпочинку.
4
Для садово-городньої зони відокремлення не потрібно. Плодові дерева розмістіть по периметру будинку. Крім незаперечною користі ці дерева стануть і прикрасою вашого ділянки.
5
Городні грядки розмістіть ближче до зони відпочинку, але щоб вони виглядали красиво, відокремте їх від зони відпочинку живоплотом з чагарників або квітів.
6
І, нарешті, найулюбленіша зона відпочинку. Для неї можна побудувати перголу, альтанку, відкриту терасу або патіо. Посадіть навколо альтанки жимолость-капріфоль, хміль, плетистую троянду, дикий виноград. У такій альтанці буде приємно проводити весь вільний час, і зустрічати гостей.
7
Якщо дозволяє площа вашої ділянки «порозсипайте» по саду звивисті доріжки. Прикрасьте їх клумбами, рабатками. Перед будинком зробіть миксбордер з квітів. Модно прикрашати садибу міні-водоймою, доповнивши його декоративними елементами: містком, фонтаном, скульптурами.