Як зробити підвал у гаражі. Як залити стіну підвалу в гаражі.

Звичайний гараж автолюбителі нерідко використовують і для інших цілей: в якості майстерні чи комори для зберігання господарського інвентарю. Дуже зручно організувати в гаражі підвал, який можна використовувати для зберігання домашніх заготовок. Таке рішення дозволяє заощадити місце і раціонально його використовувати. При влаштуванні гаражного льоху слід звернути увагу на деякі тонкощі.
Інструкція
1
Оцініть можливість пристрою підвал а під вашим гаражем. Значною мірою це залежить від місця його розташування. Основна перешкода, яке здатне поховати вашу ідею, - високий рівень грунтових вод. Зроблений в такому місці гараж навесні може бути підтоплений. Також перевірте, чи не проходять безпосередньо під гаражем комунікаційні лінії; це можливо, якщо гараж знаходиться в межах міста. Якщо перерахованих перешкод не виявлено, приступайте до споруди підвал а.
2
Вирийте котлован. Розміри котловану повинні перевищувати габарити майбутнього підвал а на півметра з кожного боку. Додатковий простір знадобиться для зручності проведення бетонування та робіт з гідроізоляції. Не рекомендується занадто розширювати яму - це призведе до збільшення обсягу робіт і ускладнить засипку пазух.
3
Дно виритого котловану зачистите від залишків грунту і добре утрамбувати. На дно насипте шар гравію, щебеню або крупного піску. Товщина шару повинна складати близько 10 см. Насипаний шар утрамбуйте і просочіть гарячим бітумом. Після застигання бітуму застелите дно водонепроникними матеріалами, наприклад, поліетиленовою плівкою.
4
На зробленому підставі зробіть підлогу підвал а. Найкраще підійде монолітний бетон товщиною 30 см. Стіни слід виконати з цегли або бетону, армованого сталевими прутами. Для гідроізоляції підвал а використовуйте обмазку м'ятою глиною шаром близько 10 см. Другий варіант - наклейка гідроізоляційного покриття з руберойду. Простір між стінами підвал а і стінами котловану засипте грунтом і утрамбуйте.
5
Внутрішню поверхню стін оштукатурьте цементним розчином і загладьте сталевою кельмою. Товщина шару штукатурки - близько 1 см. Перекриття підвал а зробіть із залізобетонних плит, в одній з яких видовбати лаз розміром не менше 80х80 см. Можна замість цього, втім, просто залишити між плитами відповідний отвір, обклавши його цеглою.
6
Вхід в підвал обладнайте безпосередньо з гаража або з прибудови до нього. Дверка лазу повинна бути подвійною, щоб між стулками залишалася повітряна прошарок. У жаркий літній час і в суворий мороз влаштуйте додаткову теплоізоляцію з пінопласту або повсті. Кришка повинна бути герметичною, щоб запах пального з гаража не проникав у приміщення підвал а.
7
В приміщенні підвал а влаштуйте дерев'яні полиці для зберігання домашніх заготовок.