Як запобігти діабету.

Кількість хворих на цукровий діабетом з кожним роком невблаганно зростає. Цього недугу стали схильні люди різного віку, і навіть діти. А виявляється він інсуліновою недостатністю, наростанням рівня глюкози в крові та її виведенням із сечею. Але для заповнення організму енергією саме глюкоза життєво необхідна. Цей збій веде за собою порушення вуглеводного, білкового та жирового обміну і призводить до незворотних змін у всьому організмі.
Інструкція
1
До групи ризику діабету II типу (інсуліннезалежного) відносяться особи з надмірною вагою (особливо якщо накопичення жиру відбувається у верхній частині тулуба), переїдати і вживають спиртні напої, а також велика кількість жирної і солодкої їжі. Такий раціон змушує підшлункову залозу працювати в напруженому режимі, і виробляти велику кількість інсуліну, який з часом перестає розпізнавати глюкозу, внаслідок чого і відбувається діабет. Відома здатність деяких речовин вражати клітини підшлункової залози, що в майбутньому призводить до неминучого діабету. До них відносяться аспартам (цукрозамінник), глутамат натрію (замінник смаку). Серед інгредієнтів їх можна виявити в чіпсах, сухариках, деяких напоях. Повінь ринку цими продуктами привела до сплеску розвитку діабету серед детей.В метою попередження діабету необхідно обмежити в щоденному меню жири, цукор і шкідливі продукти, і одночасно збільшити їжу рослинного походження. Таке співвідношення в раціоні поступово нормалізує масу тіла і приведе в порядок роботу підшлункової залози.
2
У деяких випадках причиною діабету є хронічний дефіцит вітамінів (особливо А, Е, В1, В3) і деяких мікроелементів (сірки, хрому, цинку, нікелю, магнію та ін.), А також омега - 3 жирних кислот. Для попередження діабету необхідно 2 - 3 рази на рік приймати вітамінно-мінеральні комплекси і вживати продукти, які можуть бути максимально корисні для здоров'я: крупи, хліб грубого помелу, фрукти і овочі, молочно-кислу продукцію.
3
На розвиток діабету може побічно впливати гіподинамія (малорухливий спосіб життя), при якому надходження глюкози значно перевищує її витрачання при енергійному способі життя. Тому навіть помірне фізичне навантаження є хорошою профілактикою, особливо при схильності до зайвої ваги або при спадкової схильності.
4
Штучне вигодовування впливає на роботу підшлункової залози, а це, в свою чергу, може бути поштовхом для розвитку діабету. Відповідно профілактика хвороби повинна вестися з самого народження і відмова від грудного вигодовування має бути обґрунтованим. При відсутності свого молока, дитину до 6 місяців краще годувати донорським.
5
У розвитку інсулінозалежного діабету велике значення відіграють перенесені вірусні захворювання, сильні стреси, спадкова схильність. Тому для попередження хвороби цього типу необхідно по можливості виключати дані фактори ризику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=saorMQmz2yM
Корисна порада
Цукровий діабет - досить серйозне захворювання, тому при перших його ознаках: сухості в роті, спрагу, рясному сечовипусканні, свербінні варто звернутися до лікаря.
Цукровий діабет - захворювання, пов'язане з порушенням процесу утворення гормону інсуліну в організмі внаслідок або недостатньої його вироблення клітинами підшлункової залози, або нездатністю організму засвоювати його. Розрізняють дві форми даного захворювання - інсулінозалежний (юнацький діабет) і інсулінонезалежний (діабет другого типу). Більше 90% хворих на діабет, страждають другий формою захворювання.
Вам знадобиться
  • - раціональне харчування;
  • - регулярні фізичні навантаження;
  • - фітотерапія;
  • - чорниця, журавлина, брусниця, суниця.
Інструкція
1
Інсулінозалежний діабет лікується ін'єкціями інсуліну. При другому типі діабету призначають препарати, що стимулюють утворення інсуліну в підшлунковій залозі або підвищують здатність клітин використовувати його, у вигляді таблеток. Лікарські препарати призначає лікар кожному хворому строго індивідуально.
2
Щоб зупинити розвиток діабету, крім медикаментозного лікування кожного хворого необхідно дотримуватися ряду правил, які допоможуть тримати рівень цукру під суворим контролем.
3
Розвитку захворювання активно сприяє надмірна вага. Відомо, що скидання ваги навіть на п'ять кілограм сприяє зниженню цукру в крові. Багато хто помилково вважає, що схудненню сприяє голодування. Останні медичні дослідження довели, що худении сприяє прийом їжі кожні 3 години, але при обсязі їжі не більше склянки. Жінкам необхідно дотримуватися норму 1200 ккал в день, а чоловікам - не більше 1500 ккал.
4
Ефективним засобом зниження цукру в крові є регулярна, не менше години, фізичне навантаження. Ідеальний варіант - піші або лижні прогулянки в хорошому темпі. Навіть звичайна фізична зарядка активно покращує кровопостачання організму, насичує клітини крові киснем, сприяє спалюванню жирів і зниженню цукру в крові.
5
Приймайте перед кожним прийомом їжі по склянці фільтрованої води. Особливо це важливо робити в ранкові години, коли кров більш густа, ніж вдень. Дорослій людині необхідно приймати не менше 30 мл на кожен кілограм ваги, але не менше 2-х літрів на день.
6
Особлива роль у зниження цукру в крові належить ягодам брусниці, журавлини, суниці та чорниці. Кожному діабетикові необхідно круглий рік мати на своєму столі дані ягоди, які не тільки активно знижують цукор у крові, а й зміцнюють стінки кровоносних судин, містять всілякі вітаміни і мікроелементи, клітковину. В ягідний сезон їх необхідно заготовлювати в будь-якому вигляді - заморозка, сушіння, компоти, не піддаються тривалому впливу високої температури.
7
Існує багато доступних фітосборов і лікарських рослин, які нормалізують обмінні процеси, виводять шлаки, знижують рівень цукру в крові. До них відносяться чорниця, стручки квасолі, плоди шипшини, кропива дводомна, овес посівної, лопух звичайний, ягоди бузини чорної, подорожник великий та інші.
8
Крім того аптеки пропонують готові діабетичні збори типу чаю «Арфазетин» та ін.
Зверніть увагу
Контроль стану цукру в крові вимагає хорошої самодисципліни, суворого дотримання дієти і фізичних навантажень. Але це реальні способи зупинити розвиток хвороби, підвищити якість життя.