Як топити котел вугіллям.

Конструкція більшості вугільно-дров'яних котлів являє собою дві камери, розміщені одна над одною. В верхню камеру закладається паливо, в нижній - скупчуються кінцеві продукти горіння. Між ними розташована решітка, як правило, чавунна, що володіє високою міцністю. Канали вторинного повітря виконують функцію газообразующего жиклера, за допомогою якого відбувається повне згоряння вугілля і деревини спільно або окремо, і видалення золи.
Інструкція
1
Незважаючи на простоту конструкції, способи топки потрібно підбирати, виходячи з пропонованих вимог, головним з яких є тривалість горіння і збереження високої температури після повного згоряння близько 8 годин. При топці вугіллям визначте відповідний режим. Горіння вугілля підтримуйте постійно.
2
Розтопіть спочатку невелика кількість вугілля за допомогою паперу і деревних трісок. Засипте в котел невелику порцію вугілля і закрийте завантажувальну дверку. Відрегулюйте подачу повітря. Чим більше подається кисню, тим швидше пройде процес згоряння вугілля, однак отримане в результаті швидкоплинного горіння тепло буде короткочасним. І навпаки, якщо сильно закрити дверцята на канал подачі повітря, вугілля буде тліти, а може і зовсім згаснути і не дасть достатньої тепла, оскільки буде виділяти багато диму. До того ж існує небезпека проникнення цього диму в приміщення, що вам зовсім не потрібно.
3
Після того, як ви відрегулюєте систему подачі повітря, і горіння буде відбуватися рівномірно, додайте ще невелика кількість вугілля в топку через верхню завантажувальні дверцята. При обсязі вугілля в топці до однієї третини камери забезпечить безперервне горіння і стабільне тепло протягом 3 годин. Контролюйте подачу вугілля в котел, спираючись на датчик температури води.
4
Як правило, достатньо підтримувати температуру в межах 80 ° С. Для горіння триваліший час засипте і рівномірно розподіліть до половини камери. Не засипте занадто багато вугілля, інакше він не прогорить, а спечеться на колосникових решітці і очистити її буде досить складно.
5
Відрегулюйте горіння вугілля за рахунок подачі в котел повітря. Не відкривайте в'юшки занадто сильно, інакше відбудеться неконтрольоване горіння великої маси вугілля, яке призведе до закипання води в котлі, і ви отримаєте тепло максимум на 5 годин. Зола буде накопичуватися в нижній камері - зольнику. Виробляєте очистку зольника щодня. Як правило, це роблять перед ранковою розпалюванням котла. Чистий зольник забезпечить хороший відвід диму через димохідний канал.