Як розпізнати інсульт.

У людини будь-якого віку, що страждає хворобами серця, судин або нервової системи, можуть виникнути напади втрати свідомості, що тривають якийсь час. Через деякий проміжок часу свідомість повністю або частково повертається, але у хворого можуть бути скарги на головний біль, важкість у голові або кінцівках, судоми, нудота або блювота. У родичів або самого пацієнта виникає питання про те, чи є серед цих скарг характерні симптоми, що допомагають розпізнати інсульт . Будь-який практикуючий лікар навіть з мінімальним досвідом скаже, що таких проявів інсульт а, які допоможуть самому собі поставити діагноз, немає. Але запідозрити, припустити, що це саме інсульт , можна за деякими ознаками.
Інструкція
1
Якщо у хворого з довгостроково існуючої гіпертонічною хворобою, яка супроводжується постійними стрибками тиску до особливо високих показників (АТ вище 190/100 мм рт.ст), раптово з'являється втрата свідомості з вираженим почервонінням особи, судомами, мимовільним сечовипусканням або дефекацією , якщо після повернення свідомості стан людини не поліпшується, а тільки з'являються і посилюються тяжкість у голові, наростає оніміння кінцівок і половини обличчя, з'являється нудота і блювота, то це найчастіше свідчить про розвиток геморагічного інсульт а (крововиливи в мозок).
2
Якщо у хворого із захворюваннями серця (ІХС, вади серця), судин (гіпертонічна хвороба без значного підвищення артеріального тиску, тромбози або тромбофлебіти) з'являється блідість, поступове оніміння обличчя і половини тіла, а під впливом проведеного лікування відзначається поліпшення стану, то це допомагає розпізнати інсульт ішемічний. Він викликається відривом тромбу і закупоркою мозкової посудини або просто судинним спазмом в басейні однієї мозкової артерії.
3
Якщо у хворого будь-якого віку з'являються спочатку судоми, а тільки потім виникає втрата свідомості і напад закінчується виділенням слини, мимовільним сечовипусканням або дефекацією, то ці симптоми свідчать про нападі епілепсії, але не інсульт а.
4
При втраті свідомості хворими з точно встановленим діагнозом цукрового діабету слід, насамперед, виключити розвиток будь діабетичної коми, за своїми проявами нагадує інсульт .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ndNBo8CB7wc
Зверніть увагу
У всіх цих випадках неприпустимо намагатися ставити діагноз самому і лікуватися самостійно.