Як позбутися від підвищеного тиску.

Підвищений артеріальний тиск небезпечно тим, що на його тлі розвиваються інфаркти і інсульти. Якщо людина хоче залишатися здоровим, він повинен контролювати свій кров'яний тиск, а в разі його підвищення приймати необхідні ліки.
Інструкція
1
При розвитку гіпертонічної хвороби призупиненню процесу сприяє правильне харчування. Відмовтеся від надмірного вживання солі, а також не їжте жирного і копченого м'яса.
2
Навчіться розслаблятися. Це дуже важливо, так як стресові ситуації провокують серцебиття, а це є додатковим навантаженням на серцево-судинну систему. Допомагає розслабитися медитація, дихальна гімнастика, спокійний спосіб життя і помірні фізичні навантаження.
3
Ще одним методом швидкого розслаблення є масаж. Позбутися від підвищеного тиску допоможе масаж комірцевої зони (мається на увазі шия, потилиця, плечі, голова і груди).
4
Нормалізувати підвищений тиск, не застосовуючи лікарські препарати, можна людям, що мають діастолічний тиск, підвищений до 90-105 мм. Їжте суницю, пийте грейпфрутовий, буряковий і виноградний сік. Зробіть динамічнішим свій спосіб життя. Контролюйте масу тіла, займайтеся зарядкою, відмовтеся від куріння і алкоголю. Включіть у свій раціон рибу, молочні продукти і свіжі овочі.
5
Ліки призначають в тому разі, якщо нормалізувати тиск не вдається після півроку вживаються зусиль. Експерти ВООЗ рекомендують п'ять груп препаратів, які допомагають позбутися від підвищеного тиску . До найбільш сучасних препаратів належать інгібітори АКФ. За допомогою цих препаратів усуваються причини захворювання. Це можуть бути захворювання нирок і надниркових залоз, прийом стероїдів протягом якогось часу, хвороби судин і т.д. Прийом препаратів дає хороші результати, тиск знижується у 70% пацієнтів. Наслідком прийому препаратів є зменшення гіпертрофії серця і судин, можна запобігти ниркову недостатність, а також зменшити ризик отримання інфаркту та інсульту. Важливо, що для хворих на цукровий діабет, протипоказань для прийому цієї групи препаратів немає.