Як обжати роз'єм. обтиснути коннектор викруткою.

При організації малих локальних мереж, а також розподіл доступу до інтернету, нерідко виникає необхідність використовувати між комп'ютерами спеціальні кабелі передачі даних. Роз'єми підключення кабелів повинні бути встановлені за певними правилами, від цього багато в чому залежить успіх з'єднання ПК в мережі.
Вам знадобиться
  • - кабель (вита пара);
  • - роз'єми типу RJ-45;
  • - спеціальний обжимний інструмент (або плоска викрутка і гострий ніж).
Інструкція
1
Для цих цілей, як правило, використовується кабель типу UTP (неекранована кручена пара). У ньому є 4 пари різнокольорових мідних проводів, які повинні бути вставлені в певному порядку в роз'єми типу RJ-45 і ретельно обжати.Существуют два види підключення таких кабелів: 1. ПК- Комутатор (підключення декількох комп'ютерів через «посередника») 2. ПК - ПК (пряме підключення двох комп'ютерів або двох комутаторів) Вибравши вид підключення (схему розгалуження проводів), приступайте до підготовки кабелю.
2
Для швидкого і точного обтиску кабелю використовуйте спеціальний обжимний інструмент. Його не обов'язково купувати, можна просто тимчасово попросити у знайомих. Завдання полягає в тому, щоб точно обрізати краю кабелю, зняти загальну оплетку на певну глибину і обпресувати роз'єми. Це досить складно, а в інструменті є всі необхідні для цього пристосування. Особливо важливим є механізм точної опресування. Якщо такого інструменту у вас немає, то можете спробувати зробити все за допомогою плоскої викрутки і ножа. Але для новачків цей варіант буде не відповідним.
3
Зачистіть зовнішню ізоляцію кабелю на глибину 1,2-1,5 см. Для круглого кабелю злегка надріжте її, злегка повертаючи в області зачистки. Знімати шматочок ізоляції по надрізу треба вручную.Разведіте проводу «кручений пари» в одній площині в порядку, визначеному обраної схеми. Вирівняйте довжину всіх проводів і подрежьте їх ще раз.
4
Заправте дроти в роз'єм RJ-45. Робіть це акуратно, не порушуючи схему розміщення. У підсумку всі проводи повинні впертися в торець роз'єму. Подивіться на торець уважно і переконайтеся, що всі провідники дійшли до кінця.
5
Вставте роз'єм в гніздо обжимного пристрої до упору і плавно натисніть на ручки. Зімкнувши ручки, ви тим самим вдавлює контакти роз'єму в прокладені в ньому провідники. Одночасно, обтискний пристрій замикає прапорець в задній частині роз'єму, перешкоджаючи виходу з нього кабелю. Обтиск одного боку кабелю закінчений. Другу сторону обжимати відповідно до обраної схеми.
6
Якщо обжимний інструмент відсутній, то використовуйте гострий ніж і викрутку. Ножем акуратно обрізайте захист і провідники, а викруткою послідовно вдавлюйте контакти роз'єму в мідний дріт. Підкладіть під роз'єм шматочок фанери, щоб не пошкодити випадково стіл. Слідкуйте за рівномірністю вдавлення всіх 8-ми контактів. На завершення втисніть фіксуючий пластиковий прапорець.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yLlOEithaVY