Як оновити старий стіл.

Часто важко розлучатися зі старими меблями, з якою пов'язані різні приємні спогади, адже так хочеться, щоб дітям і внукам залишилася якась матеріальна пам'ять про предків. Саме тому питання відновлення зовнішнього вигляду та стану старих меблів актуальний навіть зараз, коли в магазинах можна знайти меблі на будь-який смак і гаманець.
Вам знадобиться
  • Шкурка крупна,
  • шкурка дрібнозернистий,
  • клей для дерева,
  • меблевий лак,
  • морилка,
  • замазка з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку,
  • розчинник для зняття фарби з деревини,
  • скипидар,
  • олійна фарба.
Інструкція
1
Оцініть загальний стан столу : перевірте чи немає пошкодження деревини жуками-деревоточцями, які можуть оселитися в меблів в будь-який час.
2
Зніміть всі декоративні і виступаючі елементи - в цьому випадку вони не будуть заважати подальшому ремонту, не зможуть окислитись і змінити колір дерева.
3
Огляньте механізми столу , за допомогою яких закриваються ящики або засуваються різні полки. При необхідності змастіть їх або замініть на нові.
4
Перевірте міцність з'єднання всіх елементів столу і при необхідності проведіть нове проклеювання всіх елементів конструкції, бажано з використанням якісного клею для дерева.
5
Зашкурьте поверхню меблів спочатку великої, а потім дрібнозернистою наждачним шкуркою (в тому випадку, якщо стіл мав лакове покриття). Потім пофарбуйте стіл підходящим за якістю меблевим лаком.
6
Покрийте поверхню столу спеціальної морилкою для обробки дерева - це дозволить краще показати структуру дерева, особливо якщо для виготовлення столу використовувалася деревина цінних порід.
7
Залиште стіл на деякий час для того, щоб морилка добре вбралася в структуру дерева і висохла.
8
Проведіть повторне покриття всіх зовнішніх поверхонь меблів лаком для деревини. Таку обробку краще проводити два або три рази, але кожен раз тільки після повного висихання нанесеного попереднього шару лаку.
9
Якщо на поверхні деревини утворилися вм'ятини, то для того, щоб радикально оновити старий стіл: Зніміть всі виступаючі і декоративні елементи і повністю видаліть попередню фарбу або лак. Для видалення фарби можна скористатися Ошкурювання при невеликому шарі фарби на меблях або видаляти фарбу за допомогою спеціальних розчинників.
10
Оцініть стан столу і всіх його елементів. Для ремонту дефектів дерев'яних меблів скористайтеся спеціальною мастикою з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку, перемішаних до густоти сметани. Заповніть отриманою сумішшю дефекти на поверхні меблів, а потім залиште просохнути. Після повного затвердіння лаку зашкурити меблі і декорують її далі.
11
Є й інший спосіб виправити наявні дефекти. Скористайтеся очищеним скипидаром, який залийте в дефект, потім це місце накрийте металевою пластиною і кілька разів пропрасуйте добре розігрітою праскою - це дозволить розпарити волокна деревини.
12
Скористайтеся для декоративного покриття таких меблів олійними фарбами, які наносяться після обробки меблів морилками.
13
Не забудьте встановити всі попередньо зняті елементи меблів.
Корисна порада
Можна використовувати для декорування столу різні види тканини, або протравить стіл перед покриттям лаком дуже насиченим, майже чорним розчином марганцівки.