Як розрахувати середній заробіток.

В роботі кожного бухгалтера не один раз доводиться стикатися з необхідністю розрахувати середню заробітну плату працівника. До таких ситуацій можна віднести оплату відпустки, виплату допомоги у зв'язку з настанням тимчасової непрацездатності (хвороби, травми), декретні (допомога по вагітності), виплату компенсації при звільненні та інші випадки. Бухгалтеру, кадровому працівникові просто необхідно знати, як вираховується середня заробітна плата.
Інструкція
1
Розглянемо на прикладі, як розрахувати середній заробіток, щоб призначити і виплатити застрахованій жінці допомогу по вагітності та родам.Чтоби безпомилково обчислити суму належних працівникові виплат, необхідно розрахувати середній заробіток, для цього виконайте наступне действія.Определіте розрахунковий період: раніше він дорівнював 12 місяцям, які припадали до настання декрету. А згідно закону, чинному з 2011 року, для обчислення середнього заробітку при призначенні і виплаті допомоги застрахованій жінці по вагітності необхідно брати в розрахунок 24 місяці до моменту (рік, в якому жінці видали листок непрацездатності по вагітності) настання страхового випадку.
2
Розрахуйте фактичний заробіток за той час, який не виключається з розрахункового періоду. При розрахунку середньої заробітної плати, виходячи з якої розраховується допомога, включаються всі виплати і винагороди на користь застрахованої жінки, на які були нараховані та сплачені страхові внески до державного фонду з соціального страхування за 24 місяці, що передують моменту отримання жінкою лікарняного листа. У тому числі, коли жінка працювала в інших організаціях (в 30 тижнів застрахованій жінці покладається державну допомогу з вагітності).
3
Тепер необхідно безпосередньо обчислити середній заробіток за один день. За загальним правилом для цього фактичний заробіток потрібно розділити на кількість фактично відпрацьованих днів у розрахунковому періоді. У нашому прикладі середня заробітна плата за один день для обчислення даного посібника визначається діленням на 730 суми всіх нарахувань за розрахунковий період (24 місяців) враховуючи при цьому обмеження в сумі 415 тисяч за кожен рік. Після цього ви зможете визначити і суму допомоги. Для цього середньоденний заробіток помножте на кількість днів, які підлягають оплаті (як, правило, 140 днів).