Як нарізати різьбу мітчиком.

Різьбове з'єднання по праву вважається одним з найнадійніших. Без болтів і гайок неможливо уявити жоден пристрій і гідної заміни йому в найближчому майбутньому не передбачається. Ну а як бути, якщо підходящої гайки немає, а працювати треба? Відповідь проста: потрібно спробувати зробити її самому - нарізати необхідну різьбу на мітчика.
Вам знадобиться
  • 2 мітчика, дриль
Інструкція
1
Мітчики - це різновид гвинтів з прорізаними канавками, які утворюють ріжучі кромки. Канавки залежно від характеру різьблення можуть бути поздовжніми прямими або гвинтовими. Метчик ділиться на дві частини - хвостовик і робочу частину. Кожен мітчик відноситься до певного виду, має свій розмір і номер. Щоб нарізати різьбу необхідно два мітчика. Перший робить «чорнову» роботу, а за допомогою другого робота завершується. Вони відрізняються один від одного лише глибиною прорізаних канавок. Перш ніж приступити до роботи, необхідно підготувати отвір. Якщо воно занадто велике, профіль завершальній різьби буде неповним, а саме з'єднання - ненадійним.
2
Для отримання потрібного результату з діаметра різьби потрібно відняти величину її кроку. Приміром, при різьбленні М20Х1 у внутрішнього отвору діаметр повинен бути 19 мм. Отже, першим в справу вступає чорновий мітчик. Його можна визначити за спеціально виточені кільцевому обідку.
3
Працювати метчиком потрібно акуратно, оскільки він зроблений з високоміцної, але дуже крихкою інструментальної сталі, що робить ймовірність поломки досить великий. Досвідчені фахівці, тому рекомендують завжди мати мітчик про запас. Отвір під майбутню різьбу можна висвердлити звичайної дрилем. Головна умова при роботі - свердло повинно йти суворо перпендикулярно оброблюваної поверхні, без найменших перекосів, здатних звести всі зусилля нанівець.
4
Щоб зафіксувати мітчик в робочому положенні застосовується спеціальне пристосування - комірець. У його відсутність використовують звичайний розвідний ключ. Весь процес повинен проходити плавно, рівно, без перекосів і різких рухів. Для цього робоча поверхня повинна змазуватися машинним маслом. Утвориться стружка видаляється зворотним поворотом мітчика. Робота чистовим метчиком повністю ідентична, але проходить набагато легше по вже «второваним" шляху.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=g7aGtm-38Wo