Як намалювати трон.

Трон - це багато прикрашене крісло з високою прямою спинкою і різьбленими підлокітниками, місце, на якому сидить монарх. Така традиція зародилася на Сході - як символ і атрибут абсолютної влади. Символіку влади підсилює розташування трону на узвишші і ведуть до нього щаблі. Зазвичай монарший місце знаходиться під балдахіном, що символізує божественне заступництво. Трон буває прикрашений дорогоцінними каменями, золотом, сріблом, багатим різьбленням і дорогими тканинами і зображеннями «царських» тварин - левів, павичів.
Інструкція
1
Трон має складну форму, що містить безліч деталей - спинка, сидіння, вигнуті ніжки, різьблені підлокітники, а також численні елементи прикрас. Для малювання таких предметів потрібно їх складну форму спростити до уявної простої фігури, в яку вони можуть бути вписані.
2
Для всіляких класичних крісел і стільців такою спрощеною формою служить паралелепіпед. Почніть малювання трону з побудови цієї допоміжної фігури. Легкими лініями намітьте вертикальні і горизонтальні площини, в яких лежать основні елементи трону - сидіння, спинка і його підставу (площину підлоги, обмежена чотирма ніжками). При цьому враховуйте співвідношення висоти, ширини і глибини трону, ваш кут зору і закони побудови перспективи.
3
Намалюйте форму спинки трону. Вона повинна бути високою. Її висота як мінімум в два рази більше висоти ніжок (або відстані від підлоги до сидіння). Форма спинки може бути простою прямокутної, що розширюється або округленій догори, або нагадує форму щита. В принципі, ви можете придумати і намалювати будь-яку форму спинки, головне - витримати правильні пропорції.
4
Тепер потрібно зобразити сидінні. Воно має певну товщину і може бути оббите м'якою оббивкою з дорогоцінної тканини (в цьому випадку спинка трону теж буде оббитих). Чітко уявляйте собі всі деталі конструкції трону і ретельно їх промальовувати.
5
Важлива і досить характерна деталь трону - вигнуті ніжки з рельєфною різьбою, дерев'яні, позолочені або слонової кістки. Намалюйте їх відповідно до вашої фантазією або зразком, взятим за основу. Передайте їх об'ємність, прорисуйте всі грані.
6
Потім намалюйте підлокітники з обох сторін від сидіння. Рівень їхнього піднесення над площиною сидіння - приблизно половина висоти ніжок. Форма їх небагато вигнута, ергономічна, що повторює природну форму рук, для підтримки яких вони призначені. Декор підлокітників звичайно повторює стиль, в якому виконані ніжки трону.
7
Коли основні деталі намальовані, переходите до опрацювання елементів прикраси царського крісла - інкрустації дорогоцінними каменями, візерункової різьби, вишиваних чи витканих на оббивці спинки і сидіння гербів або інших символів і візерунків.
8
У висновку намалюйте піднесення зі ступенями, на якому стоїть трон. Можна зобразити розкішний навіс над троном - балдахін. За допомогою кольору і світлотіні передайте фактуру дорогоцінних матеріалів, з яких зроблений трон, розставте потрібні акценти.
Корисна порада
Деякі давніші зразки тронів не мають ніжок, а знаходяться на суцільному масивному підставі зі ступенями. Також відомі моделі тронів у вигляді високих табуретів з низькою фігурної спинкою. Малюючи трон будь-якої форми, намагайтеся відобразити високе призначення цього атрибута царської влади. Передайте величність царського трону в благородних пропорціях, витонченому декорі і дорогоцінного матеріалах.