Як ростити кристали.

Мабуть, найбільш цікаво в школі проходили уроки фізики та хімії, на яких демонструвалися різні досліди. Дана інструкція не тільки дозволить освіжити вам базові знання з цих предметів, але і в домашніх умовах виростити красиві кристали . З них вийдуть відмінні сувеніри.
Вам знадобиться
  • - сіль,
  • - вода,
  • - стакан,
  • - нитка,
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що вирощування кристалів - це тривалий процес. Запасіться терпінням і визначитеся, до якої дати ви б хотіли отримати кристал. В середньому у вас піде два-три тижні.
2
Вирішіть, з якої речовини ви будете вирощувати свій кристал. Підійдуть різні солі (в тому числі, солі для ванн) і навіть цукор. Сольові кристали краще ростуть, виходять більш міцними і різними за кольором, тому саме про них і піде мова далі. Так, зі звичайної кухонної солі ви отримаєте білі, прозорі кристали , з мідного купоросу - синьо-блакитні, з міді - червоні. Чи не застосовуйте різні штучні барвники - вони сповільнять реакцію, змінять колір розчину, але не самого кристала.
3
На першому етапі вашого експерименту ви повинні отримати насичений розчин харчової солі (NaCl). Для цього в досить теплу воду (бл. 60 ° С) потрібно висипати сіль і ретельно розмішувати. Бажано використовувати дистильовану воду (якщо ви вирощуєте мідний купорос - обов'язково). Коли сіль перестане розчинятися і стане випадати в осад, значить, досягнута необхідна концентрація. На 100 г води в середньому йде 35-40 г солі. Процідіть розчин, щоб позбутися сміття та зайвої солі.
4
Візьміть зародок (затравки), тобто крупний кристалик тієї солі, яку ви використовуєте. Помістіть його на дно склянки з насиченим розчином або закріпіть на нитці і опустіть в розчин. Зародків можна брати кілька.
5
Закутайте вашу ємність у щось тепле, щоб розчин повільніше остигав, і накрийте аркушем паперу, щоб в воду не потрапляв пил. Після чого починається другий, самий тривалий етап у вирощуванні кристалів - очікування.
6
Якщо ви все зробили правильно, то через 3-4 дні зародок не розчиниться, а почне повільно зростати. У міру випаровування води, кристал буде збільшуватися в розмірах. Контролюйте рівень рідини. При необхідності раз в тиждень-два доливайте новий розчин. Зростаючий зародок краще зайвий раз з розчину не діставати. При дотриманні всіх цих правил через якийсь час ви отримаєте гарний кристал, який стане незвичайною прикрасою вашого будинку або прекрасним подарунком для ваших знайомих.
Кристали каменів закріплюють в ювелірному виробі по-різному. Способи залежать від форми вставки і цілей, яких хоче досягти ювелір. Якщо вставити і закріпити камінь неправильно, можна втратити його або постійно чіплятися їм за одяг. Якісна робота дозволяє побачити кристал з кращого боку.
Вам знадобиться
  • - камінь;
  • - ювелірний виріб;
  • - інструменти ювеліра.
Інструкція
1
Оберіть оправу, яка називається «глухий каст». Кристал розташовується у виїмці з плоским денцем, її стінки щільно охоплюють і міцно утримують вставку. Камені, які підходять для такої закріпки, мають плоске дно. А так як вставка висвітлена тільки зверху, беруть непрозорі камені - бірюзу, яшму, корал та інші. Якщо кристал прозорий, для посилення його блиску потрібно підкласти поліровану фольгу.
2
Для того щоб мати камінь, що знаходиться в ювелірному виробі без опори знизу, вам знадобиться «напівглухим» закріпка. Кристал тримається за рахунок бічної деталі - рундіста, яка вставлена в пази вироби.
3
Для закріплення прозорих каменів хороший «ободковий» або «царговий» каст, вставка забезпечена освітленням і знизу, і зверху. Кристал розташовується на опорному паску або поличці. Ободок охоплює вставку по колу і утримує її.
4
Подивіться на лапки-затискачі, які тримають кристали в «крапановом» касти. Лапок-крапане може бути довільна кількість, щоб надійно зафіксувати камінь і продемонструвати його красу. Вставка лежить на витонченій поличці і вся освітлена. Але лапки можуть відламана, якщо зачепляться за що-небудь.
5
«Кармезіновий» каст використовують при кріпленні одного великого кристала в центрі, а навколо нього кріпляться дрібні камені у вигляді вінка.
6
З металу, який розташований навколо каменя-вставки, робляться маленькі стовпчики - корнери. «Корнеровий» каст використовують тоді, коли всі виріб потрібно всипати дрібними кристалами.
7
Щоб закріпити велика кількість малих вставок, що утворюють єдиний образ, через який не видно металу, використовуйте закріпку «Паве». Ювелірний виріб виходить повністю вимощених камінням. У металі сверлятся маленькі отвори, щоб кристали лежали на місці. Вставки акуратно вставляються в дірки, і майстер ювелір робить мікроскопічні напливи металу між ними. Кожен такий наплив тримає кілька сусідніх кристалів.
8
Для перлів і інших каменів круглої і складної форми застосовуйте «клейову» закріпку. Зробіть сферичну чашечку з різьбовим штифтом, на нього і надіньте вставку з висвердленим отвором. Металевий штифт обмажте клеєм і вставте в кристал.
9
Якщо по всьому колу кільця потрібно закріпити кілька каменів, застосовуйте «канальну» закріпку. Кристали помістіть всередину каналу, який повинен бути такої довжини, щоб вмістити всі вставки. Камені, огранені у формі прямокутника, допомагають створити ефект цілісного кільця.