Як робити флажолети.

Флажолет - м'який повітряний звук, який можна зробити тільки на струнному інструменті. Наприклад, на гітарі. Оволодіння прийомами вилучення флажолетів допоможуть кожному гітаристу значно розширити свій виконавський потенціал і прикрасити будь-яку пісню красивими обертонами звуками.
Вам знадобиться
  • гітара
  • багатогодинна практика
Інструкція
1
Візьміть гітару, знайдіть дванадцятий лад (цей лад зазвичай буває позначений двома білими крапками). Знайти його можна, просто відрахувавши від першого ладу дванадцятий. Дуже легко доторкніться до струни над металевою перегородкою лада, яка ближче до корпусу гітари. Тільки не треба затискати пальцем струну, просто доторкніться до неї. Правою рукою дерните струну. І відразу ж приберіть ліву руку. Звук, який ви почуєте називається відкритим флажолети. Він вище основного тону (притиснутою на дванадцяту ладу ноти) на октаву - це перший тип флажолетів. Спробуйте також взяти флажолет на сьомому та п'ятому ладах. Ви помітите, що вони будуть звучати трохи глухо, ніж на на дванадцятому. Але їх теж можна використовувати під час гри, як засіб звукової виразності.
2
Потренируйтесь у витягу другого типу флажолетів - штучних. Вони відрізняються від першого типу тим, що беруться на «затиснутих» струнах за допомогою медіатора. Витягати їх можна на тих же ладах, що і відкриті. Зверніть увагу, що відмінність тільки в способі звуковидобування, але не в самому звуці. Якщо тренуватися щодня, хоча б по кілька хвилин, ви зможете досить швидко освоїти техніку штучного флажолета. Незважаючи на те, що ця техніка вважається більш складною, ніж техніка вилучення відкритого флажолета.Чаще всього техніка штучного флажолета використовується серед музикантів, що грають на електрогітарі. Тому що досить тихий звук штучного флажолета взятого, наприклад, на п'ятому ладу легко зробити голосніше, за допомогою спеціальної підсилює звук апаратури або медіатора.
3
Освоюйте складні флажолети . Це поєднання акомпанементу, який гітарист веде правою рукою і одночасного з цим витягання флажолетів. Ці прийоми можна використовувати у виконанні пісень. Візьміть будь-яку добре освоєну вами пісню і додайте до її звучанням кілька флажолетів. Зрозуміло потрібно брати пісню, яка підходить за настроєм до характеру звучання флажолетів. Тому візьміть спочатку пісню неквапливу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VMG7lsQLg3Q
Зверніть увагу
В нотній грамоті флажолети мають спеціальні позначення - «Фл.», А далі римською цифрою вказується номер лада, на якому флажолет повинен вилучатись. В іноземних нотних виданнях флажолети позначаються, як «Hm».
Корисна порада
При витяганні відкритих флажолетів можете коригувати швидкість отнимания лівої руки від струни - від цього буде змінюватися характер звучання флажолета. Якщо руку прибрати від струни відразу, то флажолет вийде коротше і чіткіше. І, відповідно, навпаки.