Як зібрати електричний ланцюг.

Електрична ланцюг - це сукупність різних пристроїв і об'єктів, по яких тече електричний струм. Зібрати найпростішу електричну ланцюг зовсім нескладно, і впоратися з цим зможе навіть школяр. Ось все, що необхідно знати для виконання цього завдання.
Вам знадобиться
  • - джерело струму;
  • - споживач струму;
  • - дроти;
  • - ключ.
Інструкція
1
Запам'ятайте основні складові частини ланцюга. Будь-яка електрична ланцюг повинна містити джерело струму (гальванічний елемент, акумулятор, фотоелемент, електричний генератор або інший елемент, який створює електричне поле, забезпечує рух електричних зарядів).
2
Крім того, будь-яка ланцюг містить споживач (лампочка або будь-який прилад, який перетворює електричну енергію в механічну, світлову, теплову). Джерело і споживач з'єднуються між собою проводами (або провідниками, тобто тими сполучними елементами, в яких є електричні заряди).
3
Також в електричну ланцюг входять додаткові елементи управління (наприклад, вимикач або ключ, який замикає і розмикає ланцюг ), прилади, що вимірюють електричні величини (амперметр, вольтметр ) і захисні апарати (запобіжники). Елементи захисту підключають до ланцюга в небезпечних ситуаціях.
4
Найпростіша електрична ланцюг складається з дуже невеликого числа елементів: джерела струму, лампочки, з'єднувальних проводів і вимикача. Щоб самостійно зібрати таку ланцюг , першим ділом з'єднайте лампу розжарювання з джерелом струму. Для цього візьміть дріт і з'єднайте за допомогою нього лампу і батарейку (джерело струму).
5
Наступним провідником (подводящим проводом) з'єднайте лампу розжарювання з вимикачем (ключем). Зверніть увагу на те, що ключ при зборці ланцюга повинен знаходитися в розімкнутому стані. Будьте уважні: вимикач виготовлений з провідного матеріалу, тому торкайтеся лише до ізолюючої ручці.
6
Для того щоб в ланцюзі був електричний струм, ланцюг повинна бути замкнутою. Тому потрібно з'єднати ключ (вимикач) з джерелом струму. Один кінець з'єднувального дроти підключіть до вимикача, а другий - до джерела струму. Зараз електрична ланцюг зібрана.
7
Лампочка не включається лише тому, що ключ знаходиться в розімкнутому положенні, і ланцюг , отже, теж розімкнути. Всі елементи є, але електричного струму в ланцюзі немає. Для того, щоб лампочка загорілася, замкніть ключ.
8
Щоб створити більш складну електричну ланцюг , буде потрібно більш потужне джерело струму і додаткові елементи.