Як розрахувати батареї опалення. на Яку площу розрахована одна секція радіатора опалення.

Комфортна температура в приміщенні в чому досягається правильним вибором сукупної потужності секцій батареї опалення. Незалежно від обраного типу радіаторів, головною їх характеристикою є потужність. Виходячи саме з цього показника вибирається розмір батареї . Є кілька варіантів, як правильно визначити кількість секцій: можна звернутися до фахівців-теплотехнікам, а можна зробити розрахунок самостійно. Для цього буде потрібно провести кілька простих вимірювань і застосувати коефіцієнти, які розраховуються виходячи їх конкретних умов.
Вам знадобиться
  • 1. Рулетка;
  • 2. калькулятор.
Інструкція
1
Визначте площа приміщення в метрах квадратних. Для цього перемножуєте довжину кімнати на ширину. Всі вимірювання проводите в метрах. Для точності розрахунків виміряйте і висоту стелі. Після отримання необхідних цифр відзначаєте все, що впливає на тепловтрати - кількість вікон і дверей, розташування квартири, зимові температури навколишнього повітря. Також буде потрібно з'ясувати температуру теплоносія.
2
Вибираєте тип радіаторів опалення і з'ясовуєте потужність однієї секції. Для визначення кількості секцій берете усереднене стандартне значення для середньої кліматичної смуги в 1000 Вт на 1 м.кв. Цей показник розрахований для приміщень мають стелю висотою в 3м, одне дерев'яне вікно і одні двері при температурі теплоносія в 70 градусів. Отриману цифру адаптуєте для конкретних умов.
3
Коефіцієнти збільшення потужності застосовуєте у випадках: 1. Якщо квартира кутова або в приміщенні 2 і більше вікон, то додається коефіцієнт 1,8.2. При стелях вище 3 м потужність збільшується на коефіцієнт рівний відношенню фактичної висоти до нормативної. Наприклад, при висоті стелі в 3,5 м коефіцієнт складе 1,16 (3,5: 3 = 1,16) .3. Для теплоносіїв з температурою нижче градусів на кожні 10градусов додаєте приблизно 17% .4. Якщо підключення радіаторів нижнє (гаряча вода надходить знизу), введіть додатковий підвищувальний коефіцієнт - в середньому 8% .5. При більш низьких значеннях зимових температур кількість секцій збільшується від 1,5 до 2 разів.
4
Коефіцієнти зменшення потужності застосовуєте: 1. При наявності пластикових склопакетів - до 20% .2. При висоті стелі нижче 3 м. Коефіцієнт пониження розраховується так само, як і увеліченія.3. При більш високій температурі теплоносія кожні 10 градусів економлять 15-17% потужності.
5
Отриману цифру ділите на потужність одного радіатора і отримуєте потрібну кількість секцій. Якщо підключення радіаторів нижнє (гаряча вода надходить знизу), то введіть додатковий підвищувальний коефіцієнт - в середньому 8%. У кожному разі, якщо підвід (вхід-вихід) теплоносія знаходиться з одного боку, установка більше 10 секцій радіатора не принесе додаткового тепла через поганий прогріву дальніх секцій.
Корисна порада
1. Якщо в будинку або квартирі встановлено індивідуальне опалення, то для розрахунків беріть максимальні значення температури теплоносія. 2. Для старих будинків з високими значеннями тепловтрат додайте додаткові секції. Для сучасних будівель, побудованих із застосуванням енергозберігаючих технологій, навпаки уменьшіте.3. При заміні радіаторів проаналізуйте тепловтрати в приміщенні. Якщо плануєте заміну вікон або ремонт фасаду, то і розрахунок кількості радіаторів робіть з урахуванням цих параметрів.