Як прискорити графіком.

За побудову графіки на комп'ютері практично цілком відповідає відеокарта. Однак, якщо ця важлива частина сучасного комп'ютера недостатньо потужна, можуть виникнути затримки в її відтворенні. Отже, деякі програми та ігри не працюватимуть з необхідною продуктивністю. В такому випадку може допомогти розгін відеокарти.
Вам знадобиться
  • - Riva Tuner для Nvidia, або ATI Tray Tools для ATI,
  • - 3DMark чи якась інша програма для тіста відеокарт.
Інструкція
1
Щоб прискорити графіку для початку потрібно дізнатися, хто є виробником відеокарти, яка встановлена в комп'ютері. Для цього можна подивитися документацію, з якою постачався комп'ютер, і подивитися характеристики плати. Так само можна зайти в диспетчер пристроїв Windows («Виконати» - «Диспетчер пристроїв», або правою клавішею миші на іконці комп'ютера робочого столу - «Властивості» - «Диспетчер пристроїв»), і вивчити пункт «Відеоадаптери».
2
Якщо відеокарта має маркування Nvidia, то можна скористатися спеціальною програмою для розгону RivaTuner. Програма згенерує необхідні дані і налаштує свої параметри для максимально точного управління властивостями плати. Програму потрібно запустити після запропонованої інсталятором перезавантаження. У головному вікні, в пункті настройки драйвера, потрібно натиснути на своєрідний трикутник, розташований у вікні праворуч, після чого відкриється меню, що випадає. У ньому вибирається «Системні настройки» (перша зліва іконка відеокарти).
3
У вікні слід поставити галочку «Включити розгін на рівні драйвера». Частоти слід регулювати поступово, по 5-10 МГц. При будь-яких проблемах із зображенням частоту слід знижувати, і вище її вже повзунок не ставити. Для застосування параметрів потрібно поставити галочку «Завантажувати настройки з Windows», і натиснути кнопку «Застосувати».
4
Для відеокарт ATI існує проста і невелика програма ATI Tray Tools, яка дозволяє аналогічним чином змінювати частоту ядра та пам'яті. У використанні програма інтуїтивно зрозуміла.
Зверніть увагу
Розігнана відеокарта має менший термін служби, і ймовірність зіпсувати її при розгоні дуже висока. Всі дії виконуються на свій страх і ризик; будь-яка зміна заводських частот анулює гарантію на обладнання.
Корисна порада
Для перевірки налаштувань можна користуватися програмами для тіста «здібностей» відеокарти. Найсерйознішою програмою є 3DMark, однак існують і більш легковагі аналоги. Наприклад, ATITools.Немного збільшити продуктивність іноді допомагає оновлення драйверів відеоадаптера.