Як закодувати інформацію.

На основі ідеї кодування інформації написано все програмне забезпечення всіх сучасних комп'ютерів. Всі процеси в інтернеті також пов'язані з процесом кодування, будь-яка цифрова інформація являє собою двійковий код. Кодування успішно використовується і в процесі захисту інформації, окремих файлів в інтернеті.
Вам знадобиться
  • - Навички програмування;
  • - програма типу Crypditor.
Інструкція
1
Зберігання незашифрованою інформації на сервері може призвести до небажаної витоку інформації, зокрема - ключів до БД або, наприклад, якого-небудь важливого документа. Тому всі файли краще заздалегідь шифрувати, тобто кодувати. Існує безліч програм, які допоможуть захистити потрібні дані, проте багато з них або ненадійні, або платние.Многіе дані можна захистити стандартними засобами PHP. Для цього підійде базова функція base64_encode (). Для зворотного декодування, відповідно, використовується base64_decode (). Також існують алгоритми md5 () і sha1 (), проте вони практично не піддаються дешіфровке.В PHP також широко використовується кодування в JSON форматі. Вона дозволяє шифрувати інформацію в певному масиві даних і має вигляд json_encode ($ array). Для декодування, відповідно, json_decode ($ array) .Для кодування інформації, переданої з форм, можна скористатися методом crypt (). Він шифрує інформацію в одному напрямку. Перевага цієї функції в тому, що вона дозволяє задавати власні правила.
2
За допомогою Java Script можна без проблем закодувати дані деякого зображення. Для цього існує функція javascript: imageData. Також є своєрідний алгоритм URI, який здатний привласнювати кожному елементу власний ідентифікатор. URI має синтаксис: «URI = URL + URN URL = <схема>://<идентификатор-хоста-ресурса-в-зависимости-от-схемы>URN = <имя-ресурса-на-хосте-в-зависимости-от-схемы-и-контекста>».
3
Для кодування паролів від яких або ресурсів, або взагалі від комп'ютера, можна скористатися програмою Crypditor, яка використовує алгоритм шифрування AES. Більше того, ця програма дозволяє перевірити надійність використовуваних паролів до їх шифрування.
Зверніть увагу
Кодування інформації є одним з головних правил безпеки в інтернеті.