Як відкрити блок живлення.

Блок харчування (БП) - одна з найголовніших деталей комп'ютера. Саме через нього електроенергія розподіляється по всіх компонентах комп'ютера. БП охолоджується за допомогою габаритного кулера, що працює на вдув повітря, саме тому в ньому збирається величезна кількість пилу. Для нормальної роботи будь блок харчування потрібен час від часу розкривати і чистити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, блок живлення, хрестова викрутка
Інструкція
1
Для того щоб відкрити блок живлення, його потрібно витягти з системного блоку. Найчастіше БП кріпиться у верхній задній частині системного блоку за допомогою чотирьох гвинтів. Виходячи з розміру гвинтів, підберіть відповідну викрутку Philips. Потім відкрийте кришку системного блоку і від'єднайте всі дроти БП від компонентів комп'ютера. Викриття три гвинти, які кріплять блок харчування до стінки корпуса комп'ютера. Останній гвинт викручуйте, притримуючи БП рукою. Хоча всередині корпусу комп'ютера є підставка, яка фіксує блок харчування, все ж краще його притримувати. Для зручності можна покласти корпус комп'ютера на бік. Після чого витягніть блок харчування з корпусу комп'ютера.
2
Корпус блоку харчування можна розібрати, також відкрутивши відповідні гвинти. Головні кріпильні гвинти знаходяться з боку кулера блоку харчування. Всього їх чотири. Відкрутіть їх. У деяких моделях є додаткові кріпильні гвинти. Уважно розгляньте блок харчування, і якщо ви їх побачите, також розкрутіть. Після цього акуратно візьміться за ту сторону корпусу, де відкручували гвинти, і потягніть на себе. Таким способом ви відкриєте кришку блоку харчування.
3
Якщо вам необхідно витягти з блоку харчування кулер, врахуйте, що він кріпиться окремими болтами. Щоб витягти його з БП, їх також треба відкрутити. Відкрутивши всі болти, ви від'єднайте кулер від корпусу блоки харчування. Щоб повністю його витягти, потрібно акуратно вийняти провід з роз'єму на платі БП. У сучасних блоках харчування кулера підключаються через відповідні гнізда, так що замінити кулер при необхідності буде дуже просто. Головне - підібрати той кулер, який підійде за розміром до вашої моделі блоку харчування. При зворотній складання блоку стежте за тим, щоб не зачепити і не перетиснути ніяких проводів.